Document v1062359-19, current version — Adoption on June 18, 2019

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 18 червня 2019 року № 1062

Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України Переходюка О.В., висунутого в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 65 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії 13 червня 2019 року надійшла заява громадянина України Переходюка Олега Валерійовича про самовисування разом з іншими документами щодо реєстрації його кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 65 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Розглянувши вказані документи та іншу наявну в Комісії інформацію, Центральна виборча комісія встановила.

Відповідно до частини другої статті 76 Конституції України, частини першої статті 9 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) народним депутатом України може бути обрано громадянина України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п’яти років.

Згідно з частиною другою статті 9 Закону проживання в Україні за Законом означає: 1) проживання на території в межах державного кордону України; 2) перебування на судні, що перебуває у плаванні під Державним Прапором України; 3) перебування громадян України у встановленому законодавством порядку у відрядженні за межами України в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах; 4) перебування на полярній станції України; 5) перебування у складі формування Збройних Сил України, дислокованого за межами України.

При цьому Закон України "Про громадянство України" визначає безперервне проживання на території України як проживання в Україні особи, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік - 180 днів, та встановлює, що не є порушенням вимоги про безперервне проживання виїзд особи за кордон у службове відрядження, на навчання, у відпустку, на лікування за рекомендацією відповідного медичного закладу або зміна особою місця проживання на території України (абзац одинадцятий статті 1).

Натомість за інформацією щодо перетинання державного кордону України, наданою Державною прикордонною службою України, протягом періодів з 21 липня 2016 року до 20 липня 2017 року, з 21 липня 2017 року до 20 липня 2018 року та останнього річного періоду виїзди Переходюка О.В. за межі України загалом за відповідний період становили понад 180 днів, а саме - 321, 310 та 266 днів.

Однак документів, які б підтверджували його виїзд за кордон не в приватних справах, до Центральної виборчої комісії не надходило.

З огляду на вказане Переходюк О.В. не дотримався вимог Конституції України та Закону щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Пунктом 7 частини першої статті 60 Закону передбачено, що Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в депутати в разі виявлення обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у депутати, права бути обраною депутатом відповідно до статті 9 Закону.

За змістом статті 55 Закону та пункту 1 Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" під час реєстрації кандидатів у народні депутати України, затвердженого постановою Комісії від 29 травня 2019 року № 909 (зі змінами), Центральна виборча комісія реєструє кандидата в народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі в порядку самовисування, за умови пред’явлення ним особисто одного з документів, передбачених пунктом 1 або 2 частини третьої статті 2 Закону, та отримання нею визначених частиною другою статті 55 Закону документів, які обов’язково повинні містити відомості, зазначені у наведеній нормі Закону. При цьому документ вважається таким, що не поданий для реєстрації кандидатом у депутати, в разі відсутності в ньому відомостей, які обов’язково повинні міститися у такому документі.

Усупереч вимогам пункту 2 частини другої статті 55 Закону в поданій Переходюком О.В. автобіографії не вказано відомостей щодо числа народження, громадянства із зазначенням часу проживання на території України, місця роботи, партійності, адреси місця проживання, контактного номера телефону, наявності чи відсутності судимості.

За таких обставин передбачений пунктом 2 частини другої вказаної статті Закону документ вважається не поданим.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 60 Закону Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в народні депутати України в разі відсутності документів, зазначених у частині другій статті 55 Закону.

Враховуючи викладене, відповідно до статті 76 Конституції України, статті 9, частини другої статті 55, частин другої та третьої статті 56, частин першої, шостої статті 59, пунктів 2 та 7 частини першої, частини другої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 17 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в реєстрації кандидата в народні депутати України Переходюка Олега Валерійовича, висунутого в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 65 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

2. Повернути Переходюку О.В. грошову заставу відповідно до частини третьої статті 56 Закону України "Про вибори народних депутатів України".

3. Копію цієї постанови надіслати Переходюку О.В.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


Т.СЛІПАЧУКon top