Document v1060359-19, current version — Adoption on June 18, 2019

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 18 червня 2019 року № 1060

Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України Мамонової Е.В., висунутої в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 172 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії 13 червня 2019 року надійшла заява громадянки України Мамонової Емми Вячеславівни про самовисування разом з іншими документами щодо реєстрації її кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 172 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Розглянувши вказані документи та іншу наявну в Комісії інформацію, Центральна виборча комісія встановила.

Відповідно до частини другої статті 76 Конституції України, частини першої статті 9 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) народним депутатом України може бути обрано громадянина України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п’яти років.

Частина друга статті 9 Закону встановлює, що проживання в Україні за цим Законом означає: 1) проживання на території в межах державного кордону України; 2) перебування на судні, що перебуває у плаванні під Державним Прапором України; 3) перебування громадян України у встановленому законодавством порядку у відрядженні за межами України в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах; 4) перебування на полярній станції України; 5) перебування у складі формування Збройних Сил України, дислокованого за межами України.

У свою чергу Закон України "Про громадянство України" визначає безперервне проживання на території України як проживання в Україні особи, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік - 180 днів, та встановлює, що не є порушенням вимоги про безперервне проживання виїзд особи за кордон у службове відрядження, на навчання, у відпустку, на лікування за рекомендацією відповідного медичного закладу або зміна особою місця проживання на території України (абзац одинадцятий статті 1).

Натомість, за інформацією щодо перетинання державного кордону України, наданою Державною прикордонною службою України, Мамонова Е.В. протягом п’яти останніх перед днем виборів років двічі виїздила за межі України на періоди, що перевищували 90 днів, а саме: на 172 дні та 176 днів.

При цьому документів, які б підтверджували виїзд зазначеної особи за кордон не у приватних справах, до Центральної виборчої комісії не надходило.

Указане дає підстави для висновку, що Мамоновою Е.В. не дотримано вимог Конституції України та Закону щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Згідно з пунктом 7 частини першої статті 60 Закону Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата у депутати в разі виявлення обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у депутати, права бути обраною депутатом відповідно до статті 9 Закону.

Враховуючи викладене, відповідно до статті 76 Конституції України, статті 9, частини другої статті 55, частини третьої статті 56, частин першої, шостої статті 59, пункту 7 частини першої, частини другої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 17 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в реєстрації кандидата в народні депутати України Мамонової Емми Вячеславівни, висунутої в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 172 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

2. Повернути Мамоновій Е.В. грошову заставу відповідно до частини третьої статті 56 Закону України "Про вибори народних депутатів України".

3. Копію цієї постанови надіслати Мамоновій Е.В.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


Т.СЛІПАЧУКon top