Document v1027359-19, current version — Adoption on June 15, 2019

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 15 червня 2019 року № 1027

Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України Онищенка О.Р., висунутого СОЦІАЛІСТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ УКРАЇНИ в одномандатному виборчому окрузі № 93 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії 11 червня 2019 року надійшла заява СОЦІАЛІСТИЧНОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ разом з іншими документами щодо реєстрації кандидата в народні депутати України Онищенка Олександра Романовича, висунутого на Позачерговому З’їзді цієї політичної партії 8 червня 2019 року, в одномандатному виборчому окрузі № 93 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Розглянувши вказані документи та наявну в Центральній виборчій комісії інформацію, Комісія встановила.

Відповідно до частини другої статті 76 Конституції України, частини першої статті 9 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) народним депутатом України може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п’яти років.

Частиною другою статті 9 Закону встановлено, що проживання в Україні за цим Законом означає: 1) проживання на території в межах державного кордону України; 2) перебування на судні, що перебуває у плаванні під Державним Прапором України; 3) перебування громадян України у встановленому законодавством порядку у відрядженні за межами України в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах; 4) перебування на полярній станції України; 5) перебування у складі формування Збройних Сил України, дислокованого за межами України.

У свою чергу Закон України "Про громадянство України" визначає безперервне проживання на території України як проживання в Україні особи, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік - 180 днів, та встановлює, що не є порушенням вимоги про безперервне проживання виїзд особи за кордон у службове відрядження, на навчання, у відпустку, на лікування за рекомендацією відповідного медичного закладу або зміна особою місця проживання на території України (абзац одинадцятий статті 1 указаного Закону).

За таких обставин системний аналіз законодавства в контексті вимог частини другої статті 76 Конституції України та частини першої статті 9 Закону свідчить, що для визнання факту проживання в Україні протягом останніх п’яти років громадянин має перебувати на її території абсолютну більшість днів кожного із цих п’яти річних періодів, які йдуть підряд та безпосередньо передують дню виборів.

Однак, за інформацією щодо перетинання державного кордону України, наданою Державною прикордонною службою України, Онищенко О.Р. не перебуває на території України з 3 липня 2016 року, а протягом періоду з 21 липня 2015 року до 21 липня 2016 року тривалість перебування Онищенка О.Р. за межами України в сумі становила більше 180 днів.

Додані до заяви документи не дають підстав для встановлення факту проживання Онищенка О.Р. в Україні протягом останніх п’яти років, а отже, Онищенком О.Р. не дотримано вимоги Конституції України та Закону щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Таким чином, Онищенко О.Р. не може вважатися таким, який проживає в Україні протягом останніх п’яти років.

Частиною першою статті 55 Закону встановлено, що Центральна виборча комісія реєструє кандидата у депутати, висунутого партією, у відповідному одномандатному виборчому окрузі за умови отримання нею, зокрема, документа про внесення грошової застави відповідно до статті 56 Закону.

Згідно з частиною другою статті 56 Закону партія, яка висунула кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі, після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації вносить на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії грошову заставу в розмірі десяти розмірів мінімальної заробітної плати.

Натомість до заяви СОЦІАЛІСТИЧНОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ додано платіжне доручення Печерської філії АТ КБ "ПРИВАТБАНК" від 11 червня 2019 року № 54 про переказ у безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії коштів у розмірі 41730 грн, у якому зазначено: "платник: СОЦІАЛІСТИЧНА ПАРТІЯ УКРАЇНИ. Призначення платежу: грошова застава кандидата у народні депутати України в одномандатному виборч. окрузі № 93, висунутого СОЦІАЛІСТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ УКРАЇНИ - Онищенко Олександр Іванович".

До Комісії 11 червня 2019 року надійшов лист СОЦІАЛІСТИЧНОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ з проханням "платіж із помилковим призначенням платежу "грошова застава кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 93, висунутого СОЦІАЛІСТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ УКРАЇНИ - Онищенко Олександр Іванович" вважати вірним призначенням платежу "грошова застава кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 93, висунутого СОЦІАЛІСТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ УКРАЇНИ - Онищенко Олександр Романович".

Водночас відповідно до виписки зі спеціального рахунку Центральної виборчої комісії, відкритого для зарахування грошової застави кандидатів у народні депутати України, кошти в сумі 41730 грн надійшли від СОЦІАЛІСТИЧНОЇ ПАРТІЇ УКРАЇНИ із зазначенням призначення платежу: "грошова застава кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 93, висунутого СОЦІАЛІСТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ УКРАЇНИ - Онищенко Олександр Іванович".

За таких обставин Комісія не бере до уваги зазначений лист указаної політичної партії.

Таким чином, передбаченого пунктом 6 частини першої статті 55 Закону документа про внесення грошової застави відповідно до статті 56 Закону до Комісії не подано.

Згідно з пунктами 2, 7 частини першої статті 60 Закону Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата у депутати в разі відсутності документів, зазначених у частині першій статті 55 Закону, виявлення обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у депутати, права бути обраною депутатом відповідно до статті 9 Закону.

Враховуючи викладене, відповідно до статті 76 Конституції України, статті 9, частини другої статті 55, частини другої статті 56, частин першої, шостої статті 59, пунктів 2, 7 частини першої, частини другої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 17 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в реєстрації кандидата в народні депутати України Онищенка Олександра Романовича, висунутого СОЦІАЛІСТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ УКРАЇНИ в одномандатному виборчому окрузі № 93 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

2. Повернути СОЦІАЛІСТИЧНІЙ ПАРТІЇ УКРАЇНИ внесені нею на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії кошти.

3. Копію цієї постанови надіслати СОЦІАЛІСТИЧНІЙ ПАРТІЇ УКРАЇНИ.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


Т.СЛІПАЧУКon top