Document v1014359-19, current version — Adoption on June 14, 2019

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 14 червня 2019 року № 1014

Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України Лупія М.І., висунутого ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ "ДЕМОКРАТИЧНА СОКИРА" в одномандатному виборчому окрузі № 116 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії 9 червня 2019 року надійшла заява ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ДЕМОКРАТИЧНА СОКИРА" разом з іншими документами щодо реєстрації кандидата у народні депутати України Лупія Миколи Івановича, висунутого 5 червня 2019 року на З’їзді цієї політичної партії, в одномандатному виборчому окрузі № 116 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Розглянувши вказані документи, Центральна виборча комісія встановила.

Відповідно до частини другої статті 76 Конституції України, частини першої статті 9 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) народним депутатом України може бути обрано громадянина України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п’яти років.

Частиною другою статті 9 Закону встановлено, зокрема, що проживання в Україні за Законом означає: 1) проживання на території в межах державного кордону України; 2) перебування на судні, що перебуває у плаванні під Державним Прапором України; 3) перебування громадян України у встановленому законодавством порядку у відрядженні за межами України в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах; 4) перебування на полярній станції України; 5) перебування у складі формування Збройних Сил України, дислокованого за межами України.

У свою чергу Закон України "Про громадянство України" визначає безперервне проживання на території України як проживання в Україні особи, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік - 180 днів, та встановлює, що не є порушенням вимоги про безперервне проживання виїзд особи за кордон у службове відрядження, на навчання, у відпустку, на лікування за рекомендацією відповідного медичного закладу або зміна особою місця проживання на території України (абзац одинадцятий статті 1 указаного Закону).

За таких обставин системний аналіз законодавства в контексті вимог частини другої статті 76 Конституції України та частини першої статті 9 Закону свідчить, що для визнання факту проживання в Україні протягом останніх п’яти років громадянин має перебувати на її території абсолютну більшість днів кожного із цих п’яти річних періодів, які йдуть підряд та безпосередньо передують дню виборів.

Однак, за інформацією щодо перетинання державного кордону України, наданою Державною прикордонною службою України, протягом періоду з 21 липня 2015 року до 21 липня 2016 року разовий виїзд за кордон Лупія М.І. становив 132 дні, тобто більше 90 днів.

Таким чином, Лупієм М.І. не дотримано вимоги Конституції України та Закону щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Згідно з пунктом 7 частини першої статті 60 Закону виявлення обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у народні депутати України, права бути обраною депутатом відповідно до статті 9 Закону, є підставою для відмови в реєстрації кандидата в народні депутати України.

Враховуючи викладене, відповідно до частини першої статті 55, частин другої та третьої статті 56, частини шостої статті 59, пункту 7 частини першої, частини другої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 17 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в реєстрації кандидата в народні депутати України Лупія Миколи Івановича, висунутого ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ "ДЕМОКРАТИЧНА СОКИРА" в одномандатному виборчому окрузі № 116 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

2. Повернути ПОЛІТИЧНІЙ ПАРТІЇ "ДЕМОКРАТИЧНА СОКИРА" внесену нею грошову заставу згідно з частиною третьою статті 56 Закону України "Про вибори народних депутатів України".

3. Копію цієї постанови надіслати ПОЛІТИЧНІЙ ПАРТІЇ "ДЕМОКРАТИЧНА СОКИРА".

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


Т.СЛІПАЧУКon top