Document v0934359-19, current version — Adoption on June 4, 2019

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 4 червня 2019 року № 934

Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України Пічугіна Д.С., висунутого в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 211 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії 30 травня 2019 року надійшла заява громадянина України Пічугіна Дмитра Сергійовича про самовисування разом з іншими документами щодо реєстрації його кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 211 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року. У зв’язку з відсутністю обов’язкових відомостей у поданих документах 2 червня 2019 року Пічугін Д.С. надав Комісії виправлену автобіографію кандидата в народні депутати України.

Розглянувши вказані документи, Центральна виборча комісія встановила.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в народні депутати України, зокрема, в разі вибуття особи, висунутої кандидатом у народні депутати України, за межі України для проживання чи з метою отримання політичного притулку.

У зв’язку з цим Комісія 30 травня 2019 року звернулась до Міністерства закордонних справ України з проханням надати інформацію про вибуття осіб, висунутих кандидатами в народні депутати України, в тому числі Пічугіна Д.С., за межі України для проживання чи з метою отримання політичного притулку.

У відповідь Міністерство закордонних справ України повідомило, що, за інформацією Генерального консульства України в Гамбурзі, "Пічугін Д.С., 16.03.1980 р.н., подав 09.07.2018 року до дипустанови документи про залишення на ПМП в Німеччині (28.08.2018 року прийнято рішення про задоволення його клопотання щодо залишення на ПМП в ФРН), з 04.12.2018 року Пічугін Д.С. перебуває на постійному консульському обліку в Генконсульстві України в Гамбурзі, 19.02.2019 року подав до консульської установи документи про вихід з громадянства України (станом на 01 червня 2019 року матеріали справи Пічугіна Д.С. про вихід з громадянства України знаходяться на перевірці в українських компетентних органах)".

Таким чином, Пічугін Д.С. є таким, що вибув за межі України для проживання.

Водночас слід зазначити, що відповідно до частини другої статті 76 Конституції України, частини першої статті 9 Закону народним депутатом України може бути обрано громадянина України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п’яти років.

Частина друга статті 9 Закону встановлює, зокрема, що проживання в Україні за цим Законом означає: 1) проживання на території в межах державного кордону України; 2) перебування на судні, що перебуває у плаванні під Державним Прапором України; 3) перебування громадян України у встановленому законодавством порядку у відрядженні за межами України в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах; 4) перебування на полярній станції України; 5) перебування у складі формування Збройних Сил України, дислокованого за межами України.

У свою чергу Закон України "Про громадянство України" визначає безперервне проживання на території України як проживання в Україні особи, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік - 180 днів, та встановлює, що не є порушенням вимоги про безперервне проживання виїзд особи за кордон у службове відрядження, на навчання, у відпустку, на лікування за рекомендацією відповідного медичного закладу або зміна особою місця проживання на території України (абзац одинадцятий статті 1).

Однак, за інформацією щодо перетинання державного кордону України, наданою Державною прикордонною службою України, протягом періоду з 21 липня 2017 року до 21 липня 2018 року виїзди Пічугіна Д.С. за межі України в сумі за зазначений період становили більше 180 днів, а саме - 274 дні.

Отже, Пічугін Д.С. не може вважатися таким, що безперервно проживав на території України в межах періоду з 21 липня 2017 року до 21 липня 2018 року в розумінні Закону України "Про громадянство України".

Згідно з пунктом 7 частини першої статті 60 Закону виявлення обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у депутати, права бути обраною депутатом відповідно до статті 9 Закону, є підставою для відмови в реєстрації кандидата в народні депутати України.

Статтею 55 Закону та пунктом 1 Роз’яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" під час реєстрації кандидатів у народні депутати України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 29 травня 2019 року № 909, встановлено, що Центральна виборча комісія реєструє кандидата у народні депутати України, який балотується в одномандатному виборчому окрузі в порядку самовисування, за умови пред’явлення ним особисто одного із документів, передбачених пунктами 1 або 2 частини третьої статті 2 Закону, та отримання нею визначених частиною другою статті 55 Закону документів, які обов’язково повинні містити відомості, зазначені у наведеній нормі Закону. При цьому документ вважається таким, що не поданий для реєстрації кандидатом у депутати, у разі відсутності в ньому відомостей, які обов’язково повинні міститися у такому документі згідно з вимогами Закону.

Усупереч вимогам пункту 2 частини другої статті 55 Закону в поданій Пічугіним Д.С. автобіографії не зазначено відомостей про адресу місця проживання і склад сім’ї.

Крім того, в автобіографії Пічугіна Д.С. не вказано повних та однозначних відомостей про його посаду (заняття), місце роботи.

Так, в автобіографії Пічугін Д.С. зазначив, що "з 2007 року я повернувся до роботи за фахом і захищав права громадян та юридичних осіб як юрист, паралельно надаючи послуги іноземним юридичним компаніям…", "у 2016 році я отримав свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю та продовжую працювати у м. Києві". Проте така інформація не є відомостями про його посаду (заняття) та місце роботи.

За вказаних обставин передбачений пунктом 2 частини другої статті 55 Закону документ, а саме автобіографія кандидата в народні депутати України, вважається не поданим.

Згідно з пунктами 2, 4, 7 частини першої статті 60 Закону Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в народні депутати України в разі відсутності документів, зазначених у частині другій статті 55 Закону, вибуття особи, висунутої кандидатом у народні депутати України, за межі України для проживання чи з метою отримання політичного притулку, виявлення обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у депутати, права бути обраною депутатом відповідно до статті 9 Закону.

Враховуючи викладене, відповідно до частини другої статті 55, частин другої та третьої статті 56, частин першої, шостої статті 59, пунктів 2, 4, 7 частини першої, частини другої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 17 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в реєстрації кандидата в народні депутати України Пічугіна Дмитра Сергійовича, висунутого в порядку самовисування в одномандатному виборчому окрузі № 211 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

2. Повернути Пічугіну Д.С. грошову заставу відповідно до частини третьої статті 56 Закону України "Про вибори народних депутатів України".

3. Копію цієї постанови надіслати Пічугіну Д.С.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова
Центральної виборчої комісії


Т.СЛІПАЧУКon top