Document v0195359-16, current version — Adoption on June 10, 2016

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 10 червня 2016 року № 195

Про відмову в реєстрації кандидата в народні депутати України Доронкіна І.Р., висунутого в порядку самовисування, в одномандатному виборчому окрузі № 114 на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року

До Центральної виборчої комісії 8 червня 2016 року надійшла заява громадянина Доронкіна Івана Романовича про самовисування разом з іншими документами щодо реєстрації його кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 114 на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року.

Розглянувши вказані документи та наявну в Центральній виборчій комісії інформацію, Комісія встановила.

Згідно з частиною другою статті 76 Конституції України та частиною першою статті 9 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі – Закон) народним депутатом України може бути обрано громадянина України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п’яти років.

Відповідно до частини другої статті 9 Закону проживання в Україні для цілей Закону означає: 1) проживання на території в межах державного кордону України; 2) перебування на судні, що перебуває у плаванні під Державним Прапором України; 3) перебування громадян України у встановленому законодавством порядку у відрядженні за межами України в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах; 4) перебування на полярній станції України; 5) перебування у складі формування Збройних Сил України, дислокованого за межами України.

Отже, Законом установлено перелік критеріїв для визначення проживання в Україні, що використовуються для цілей Закону.

Разом з тим, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом (частина перша статті 33 Конституції України).

Водночас положення частини другої статті 76 Конституції України та частини першої статті 9 Закону не передбачають необхідності фізичного перебування особи на території України всі 365 (366) днів на рік протягом п’яти останніх перед днем виборів років.

За змістом статті 1 Закону України "Про громадянство України" безперервне проживання на території України – це проживання в Україні особи, якщо її разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік – 180 днів.

Проте надана Центральній виборчій комісії Державною прикордонною службою України листом від 10 червня 2016 року № 21-41-5958 інформація дає підстави для висновку, що разовий виїзд Доронкіна І.Р. за кордон перевищував 90 днів.

Документів, які б підтверджували виїзд зазначеної особи за кордон не у приватних справах, до Центральної виборчої комісії не надходило.

Таким чином, Доронкіним І.Р. не дотримано вимоги Конституції України та Закону щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення проміжних виборів народних депутатів України 17 липня 2016 року.

Згідно з пунктом 7 частини першої статті 60 Закону Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в народні депутати в разі виявлення обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у депутати, права бути обраною депутатом відповідно до статті 9 Закону.

Враховуючи викладене, відповідно до статті 76 Конституції України, статті 9, частини другої статті 55, частини третьої статті 56, частин першої, шостої статті 59, пункту 7 частини першої, частини другої статті 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 – 13, пунктом 17 статті 19, частиною другою статті 27 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити в реєстрації кандидата в народні депутати України Доронкіна Івана Романовича, висунутого в порядку самовисування, в одномандатному виборчому окрузі № 114 на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року.

2. Повернути Доронкіну І.Р. внесену ним грошову заставу згідно з частиною третьою статті 56 Закону України "Про вибори народних депутатів України".

3. Копію цієї постанови надіслати Доронкіну І.Р.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Заступник Голови
Центральної виборчої комісії


Ж.УСЕНКО-ЧОРНАon top