Document v010u710-18, current version — Adoption on December 6, 2018

УХВАЛА
ВЕЛИКОЇ  ПАЛАТИ
КОНСТИТУЦІЙНОГО  СУДУ  УКРАЇНИ

про закриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини другої статті 26 Закону України "Про Національну поліцію"

м. Київ
6 грудня 2018 року
№ 10-уп/2018

Справа № 1-20/2018(422/17)

Велика палата Конституційного Суду України у складі суддів:

Шевчука Станіслава Володимировича - головуючого,
Головатого Сергія Петровича,
Городовенка Віктора Валентиновича,
Гультая Михайла Мирославовича,
Завгородньої Ірини Миколаївни,
Запорожця Михайла Петровича,
Касмініна Олександра Володимировича,
Колісника Віктора Павловича,
Кривенка Віктора Васильовича,
Лемака Василя Васильовича,
Литвинова Олександра Миколайовича,
Мельника Миколи Івановича,
Мойсика Володимира Романовича - доповідача,
Саса Сергія Володимировича,
Сліденка Ігоря Дмитровича,
Тупицького Олександра Миколайовича,
Шаптали Наталі Костянтинівни,

розглянула на пленарному засіданні питання про закриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини другої статті 26 Закону України „Про Національну поліцію" від 2 липня 2015 року № 580-VIII (Відомості Верховної Ради України, 2015 p., № 40-41, ст. 379).

Заслухавши суддю-доповідача Мойсика В.Р. та дослідивши матеріали справи, Велика палата Конституційного Суду України

установила:

1. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини другої статті 26 Закону України „Про Національну поліцію" від 2 липня 2015 року № 580-VIII стосовно дозволу Національній поліції України під час наповнення баз (банків) даних, визначених у пункті 7 частини першої цієї статті, забезпечувати збирання, накопичення біометричних даних особи у вигляді зразків ДНК.

2. Конституційний Суд України Ухвалою від 20 грудня 2017 року відкрив конституційне провадження у цій справі.

Ухвалою від 14 березня 2018 року Конституційний Суд України постановив провести розгляд цієї справи на пленарному засіданні Великої палати Конституційного Суду України у формі усного провадження.

До Конституційного Суду України 14 червня 2018 року надійшла письмова заява Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про відкликання конституційного подання відповідно до частини першої статті 63 Закону України „Про Конституційний Суд України".

Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 150, 153 Конституції України, на підставі статей 32, 35, 63, 65, 66, 86 Закону України „Про Конституційний Суд України", відповідно до § 48, § 53 Регламенту Конституційного Суду України Велика палата Конституційного Суду України

ухвалила:

1. Закрити конституційне провадження у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини другої статті 26 Закону України „Про Національну поліцію" від 2 липня 2015 року № 580-VIII на підставі частини першої статті 63 Закону України „Про Конституційний Суд України" - за письмовою заявою Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про відкликання конституційного подання.

2. Ухвала Великої палати Конституційного Суду України є остаточною.


ВЕЛИКА ПАЛАТА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

{Окрема думка судді Шевчука С.В. стосовно Ухвали}on top