Про відзначення 90-річчя з дня народження Павла Загребельного
Resolution of the Verkhovna Rada of Ukraine on July 25, 20141616-VII
Document 1616-VII, valid, current version — Adoption on July 25, 2014

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про відзначення 90-річчя з дня народження Павла Загребельного

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 39, ст.2015)

25 серпня 2014 року виповнюється 90 років з дня народження генія української прози, романіста Павла Архиповича Загребельного.

Враховуючи визначний вклад у розвиток літературної спадщини видатного українського письменника і громадського діяча, Героя України Павла Загребельного, у збагачення національної духовної скарбниці, утвердження гуманістичних ідеалів, Верховна Рада України постановляє:

1. У 2014 році урочисто відзначити на державному рівні 90-річчя з дня народження Павла Загребельного.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки і проведення заходів щодо відзначення 90-річчя з дня народження Павла Загребельного;

у двотижневий термін після утворення зазначеного організаційного комітету розробити і затвердити план заходів щодо відзначення 90-річчя з дня народження Павла Загребельного, вирішити питання щодо його фінансового та матеріально-технічного забезпечення.

У плані заходів передбачити:

видання повного зібрання творів Павла Загребельного;

проведення літературних вечорів, круглих столів, книжкових виставок, інших заходів, присвячених літературній та громадській діяльності Павла Загребельного;

проведення у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах тематичних читань, присвячених 90-річчю з дня народження Павла Загребельного, та розширення вивчення його творчості;

встановлення, зокрема в селі Солошине Кобеляцького району Полтавської області, містах Києві та Дніпропетровську пам’ятників Павлу Загребельному, а також пам’ятних дощок, пов’язаних з його життям і діяльністю.

3. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені життю і діяльності Павла Загребельного, та сприяти висвітленню державними засобами масової інформації заходів, що проводитимуться у зв’язку з відзначенням 90-річчя з дня його народження.

4. Запропонувати:

Українському державному підприємству поштового зв’язку "Укрпошта" видати поштову марку, присвячену 90-річчю з дня народження Павла Загребельного;

Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету з нагоди 90-річчя з дня народження Павла Загребельного.

5. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Голова Верховної Ради України

О.ТУРЧИНОВ

м. Київ
25 липня 2014 року
№ 1616-VII
on top