Document 1100-2007-п, valid, current version — Adoption on September 5, 2007


 
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
 
П О С Т А Н О В А
від 5 вересня 2007 р. N 1100
Київ
 
Про заходи щодо організації діяльності закладів
охорони здоров'я та наукових установ, пов'язаної з
трансплантацією органів, тканин і клітин

 
     З метою посилення контролю за діяльністю закладів охорони здоров'я та наукових установ, пов'язаною з трансплантацією органів, тканин і клітин, Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:
 
     1. Міністерству охорони здоров'я:
 
     1) забезпечити застосування трансплантації тканин і клітин як методу лікування закладами охорони здоров'я та науковими установами незалежно від їх підпорядкування виключно на підставі дозволу, що видається за результатами клінічних випробувань;
 
     2) розробити і затвердити Порядок проведення клінічних випробувань тканинних і клітинних трансплантатів та експертизи матеріалів клінічних випробувань ( z1206-07 ) з метою їх застосування в клінічній практиці, передбачивши в ньому, зокрема:
 
     основні вимоги до проведення клінічних випробувань тканинних і клітинних трансплантатів з визначенням понять, що стосуються трансплантації;
 
     особливості проведення досліджень з використанням окремих видів стовбурових клітин людини;
 
     склад документації, необхідної для проведення клінічних випробувань, та її форми.
 
     2. Установити, що створений постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1994 р. N 257 ( 257-94-п ) (ЗП України, 1994 р., N 8, ст. 204) Координаційний центр трансплантації органів, тканин і клітин:
 
     є головною науково-практичною установою, яка організовує та проводить клінічні випробування тканинних і клітинних трансплантатів за рахунок добровільних внесків, що надходять від юридичних і фізичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством;
 
     здійснює контроль за діяльністю закладів охорони здоров'я та наукових установ незалежно від їх підпорядкування, пов'язаною з трансплантацією органів, тканин і клітин.
 
     3. Міністерству охорони здоров'я розробити і затвердити Порядок здійснення контролю за діяльністю закладів охорони здоров'я та наукових установ незалежно від їх підпорядкування, пов'язану з трансплантацією органів, тканин і клітин.

 
   Прем'єр-міністр України              В.ЯНУКОВИЧ 
     Інд. 28on top