Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з виробництва ветеринарних препаратів та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
Відповідно до частини другої статті 5 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з виробництва ветеринарних препаратів та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, що додаються.
КРИТЕРІЇ,
за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з виробництва ветеринарних препаратів та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
1. До критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з виробництва ветеринарних препаратів та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужбою, належать:
кількість порушень вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва ветеринарних препаратів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2018 р. № 808 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 80, ст. 2680), які сталися з дня отримання ліцензії, але не більше ніж за два роки, що передують плановому періоду;
наявність системи забезпечення якості продукції, що відповідає міжнародним стандартам.
2. Ризики настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності з виробництва ветеринарних препаратів визначено в додатку 1.
3. Перелік критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з виробництва ветеринарних препаратів, їх показники та кількість балів за кожним показником визначено в додатку 2.
4. Віднесення суб’єкта господарювання до високого, середнього або незначного ступеня ризику здійснюється з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями, визначеними в додатку 2, за такою шкалою:
від 41 до 100 балів - до високого ступеня ризику;
від 21 до 40 балів - до середнього ступеня ризику;
від 0 до 20 балів - до незначного ступеня ризику.
5. Планові заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів господарювання з виробництва ветеринарних препаратів здійснюються з такою періодичністю:
з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на два роки;
із середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на три роки;
з незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на п’ять років.
6. У разі коли за результатами останнього планового заходу державного нагляду (контролю) у суб’єктів господарювання, віднесених до середнього та незначного ступенів ризику, не виявлено суттєвих порушень вимог законодавства з виробництва ветеринарних препаратів, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) щодо таких суб’єктів господарювання проводиться не раніше ніж через період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений у 2 рази.
РИЗИКИ
настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності з виробництва ветеринарних препаратів
|
Цілі державного нагляду (контролю) (код) |
Ризик настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності |
Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) |
|
|
подія, що містить ризик настання негативних наслідків |
негативний наслідок |
||
|
1. Життя та здоров’я людини (О1) |
недотримання технологічних вимог щодо провадження господарської діяльності з виробництва ветеринарних препаратів |
смерть людини
|
кількість порушень вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва ветеринарних препаратів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2018 р. № 808 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 80, ст. 2680), які сталися з дня отримання ліцензії, але не більше ніж за два роки, що передують плановому періоду (далі - Ліцензійні умови)
|
|
виробництво ветеринарного препарату, період виведення якого з організму тварини не гарантує безпечності відповідного харчового продукту тваринного походження |
смерть людини
|
||
|
2. Належна якість продукції, робіт та послуг (немайнові блага) (О2) |
виробництво ветеринарного препарату неналежної якості |
загибель тварини
|
кількість порушень вимог Ліцензійних умов
|
|
3. Належна якість продукції, робіт та послуг (майнові блага) (О3) |
виробництво ветеринарного препарату неналежної якості |
збитки, завдані покупцю ветеринарного препарату
|
кількість порушень вимог Ліцензійних умов
|
|
4. Інші суспільні інтереси (О6) |
спалах масових хвороб тварин через застосування ветеринарного препарату неналежної якості |
витрати державного бюджету на ліквідацію наслідків небезпечної події |
кількість порушень вимог Ліцензійних умов
|
ПЕРЕЛІК
критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з виробництва ветеринарних препаратів, їх показники та кількість балів за кожним показником
|
Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) |
Показники критеріїв |
Кількість балів |
|
1. Кількість порушень вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва ветеринарних препаратів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2018 р. № 808 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 80, ст. 2680), які сталися з дня отримання ліцензії, але не більше ніж за два роки, що передують плановому періоду |
три і більше порушень |
25 |
|
одне - два порушення |
16 |
|
|
відсутні порушення |
0 |
|
|
2. Наявність системи забезпечення якості продукції, що відповідає міжнародним стандартам |
система забезпечення якості продукції не впроваджена і підтвердні документи відсутні |
20 |
|
система забезпечення якості продукції не функціонує в повному обсязі, але підтвердні документи наявні |
16 |
|
|
система забезпечення якості продукції впроваджена, але відсутні підтвердні документи |
10 |
|
|
система забезпечення якості продукції впроваджена та функціонує в повному обсязі, підтвердні документи наявні |
0 |
