Документ 90-2019-р, чинний, поточна редакція — Прийняття від 13.02.2019

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 13 лютого 2019 р. № 90-р
Київ

Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 80-річчя з дня проголошення незалежності Карпатської України

1. Затвердити план заходів з підготовки та відзначення 80-річчя з дня проголошення незалежності Карпатської України, що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним, Київській міській держадміністраціям забезпечити виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, за рахунок та в межах видатків державного та місцевих бюджетів, а також інших не заборонених законодавством джерел фінансування.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 13 лютого 2019 р. № 90-р

ПЛАН
заходів з підготовки та відзначення 80-річчя з дня проголошення незалежності Карпатської України

1. Забезпечити:

підготовку та проведення урочистих заходів з нагоди 80-річчя з дня проголошення незалежності Карпатської України, зокрема проведення урочистих зборів в районах Закарпатської області та віче у Меморіальному парку “Красне поле” поблизу м. Хуста.


Закарпатська облдержадміністрація, Мінкультури, органи місцевого самоврядування (за згодою), громадські організації (за згодою), релігійні організації (за згодою).


Березень 2019 року;

покладення квітів до Хреста, встановленого на честь загиблих захисників Карпатської України у Меморіальному парку “Красне поле” поблизу м. Хуста Закарпатської області, та до могил Карпатських січовиків, пам’ятних знаків, встановлених на їх честь в інших населених пунктах області.


Закарпатська облдержадміністрація.


15 березня 2019 року;

організацію та проведення фестивалю “Історія ЮА” в м. Ужгороді.


Закарпатська облдержадміністрація, Український інститут національної пам’яті.


Березень 2019 року;

організацію та проведення Х відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні “Красне поле”.


Закарпатська облдержадміністрація.


Березень 2019 року;

організацію та проведення у Будинку офіцерів Збройних Сил України конференції з нагоди 80-річчя з дня проголошення незалежності Карпатської України, у тому числі із залученням наукових установ, представників громадськості та слухачів Київського військового ліцею імені Івана Богуна.


Мінкультури, Міноборони, МОН, Мінмолодьспорт, Український інститут національної пам’яті, Укрдержархів, обласні, Київська міська держадміністрації.


Протягом 2019 року;

проведення тематичних інформаційних, навчально-виховних, культурно-мистецьких заходів, виставок архівних документів, речових пам’яток і фотоматеріалів, спрямованих на донесення інформації про історію Карпатської України, виховання патріотизму та підвищення інтересу до історії України у громадян, передусім учнівської та студентської молоді, військовослужбовців Збройних Сил.


МОН, Мінкультури, Мінмолодьспорт, Міноборони, Український інститут національної пам’яті, Укрдержархів, обласні, Київська міська держадміністрації, Національна академія наук (за згодою).


Протягом 2019 року;

проведення в середніх навчальних закладах тематичного уроку історії з нагоди 80-річчя з дня проголошення незалежності Карпатської України.


МОН, обласні, Київська міська держадміністрації.


Березень - травень 2019 року;

внесення змін до навчальної програми з історії України середніх та вищих навчальних закладів щодо поглибленого висвітлення подій проголошення незалежності Карпатської України.


МОН.


Протягом 2019 року;

здійснення реконструкції Меморіального парку “Красне поле” поблизу м. Хуста Закарпатської області.


Закарпатська облдержадміністрація.


Протягом 2019 року;

випуск та введення в обіг поштових марок і конвертів з нагоди 80-річчя з дня проголошення незалежності Карпатської України, проведення спецпогашення.


Мінінфраструктури, ПАТ “Укрпошта” (за згодою).


Протягом 2019 року;

виготовлення та випуск ювілейних монет з нагоди 80-річчя з дня проголошення незалежності Карпатської України.


Національний банк (за згодою).


Протягом 2019 року.

2. Здійснити заходи щодо:

встановлення меморіальної дошки вояку Карпатської Січі О. Блестіву у м. Хусті Закарпатської області.


Закарпатська облдержадміністрація.


Протягом 2019 року;

найменування/перейменування об’єктів топоніміки м. Києва та населених пунктів Закарпатської області на честь подій та осіб Карпатської України, зокрема Президента Карпатської України Августина Волошина.


Київська міська та Закарпатська обласна держадміністрації.


Протягом 2019 року.

3. Організувати широке висвітлення у засобах масової інформації заходів з підготовки та відзначення 80-річчя проголошення незалежності Карпатської України, трансляцію тематичних теле- та радіопередач, документальних фільмів.


МІП, Держкомтелерадіо, Мінкультури, обласні, Київська міська держадміністрації, ПАТ “НСТУ” (за згодою).


Протягом 2019 року.

4. Сприяти:

закордонним дипломатичним установам України в організації заходів з нагоди 80-річчя з дня проголошення незалежності Карпатської України за участю представників української громадськості за кордоном.


МЗС.


Березень 2019 року;

реалізації ініціатив громадськості, спрямованих на дослідження, вшанування, популяризацію подій та осіб Карпатської України, поширення відповідної інформації, зміцнення національної єдності та консолідацію суспільства у справі розбудови держави.


Обласні, Київська міська держадміністрації, МІП, Мінмолодьспорт, Мінкультури, Український інститут національної пам’яті, Укрдержархів.


Протягом 2019 року;

здійсненню постановки та показу вистави за мотивами п’єси О. Гавроша “Останнє танго у Хусті”.


Закарпатська облдержадміністрація, комунальний заклад “Закарпатський обласний театр драми та комедії” Закарпатcької обласної ради (за згодою).


Протягом 2019 року.вгору