Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України
Постанова Кабінету Міністрів України від 21.08.2019765
Документ 765-2019-п, чинний, поточна редакція — Прийняття від 21.08.2019
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 31.08.2019. Подивитися в історії? )

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 21 серпня 2019 р. № 765
Київ

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 73




ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 серпня 2019 р. № 765

ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України

1. У Порядку надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2000 р. № 1192 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 31, ст. 1314; 2004 р., № 12, ст. 745; 2014 р., № 93, ст. 2683; 2015 р., № 33, ст. 967; 2016 р., № 5, ст. 275, № 97, ст. 3165; 2018 р., № 62, ст. 2144, № 90, ст. 2982):

1) пункт 2 доповнити абзацом такого змісту:

“Якщо заявник вже отримує державну допомогу, відомості про її розмір враховуються органом соціального захисту населення без необхідності її декларування.”;

2) абзац другий пункту 5 після слів “професійної (професійно-технічної)” доповнити словами “, фахової передвищої”;

3) у пункті 6:

абзац третій після слів “органів місцевого самоврядування” доповнити словами “, органів Пенсійного фонду України”;

доповнити пункт абзацом такого змісту:

“Для підтвердження даних про отримання (неотримання) пенсії використовується інформація з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.”;

4) абзац десятий пункту 8 виключити.

2. У Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1751 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2365; 2002 р., № 52, ст. 2372; 2003 р., № 51, ст. 2691; 2004 р., № 16, ст. 1110; 2005 р., № 17, ст. 902; 2008 р., № 63, ст. 2135; 2009 р., № 75, ст. 2562; 2014 р., № 53, ст. 1408; 2015 р., № 46, ст. 1473, № 74, ст. 2437; 2016 р., № 5, ст. 275, № 97, ст. 3165; 2018 р., № 62, ст. 2144, № 90, ст. 2982):

1) пункт 2 доповнити абзацом такого змісту:

“Якщо заявник вже отримує державну допомогу, відомості про її розмір враховуються органом соціального захисту населення без необхідності її декларування.”;

2) пункт 28 доповнити абзацом такого змісту:

“Питання виплати допомоги у разі несвоєчасного звернення опікуна чи піклувальника з поважних причин за продовженням її виплати (поважними причинами є перебування на лікуванні, причини, через які фізично неможливо своєчасно подати заяву, або наявність об’єктивних обставин, коли опікун чи піклувальник не могли звернутися із заявою, та інші причини, визначені комісією з питань захисту прав дитини (далі - комісія) вирішується на підставі рішення органу опіки та піклування з урахуванням рекомендацій комісії. Виплата допомоги за минулий період здійснюється не більш як за 12 місяців з місяця закінчення виплати.”;

3) у пункті 49:

абзац п’ятий після слів “органів місцевого самоврядування” доповнити словами “, органів Пенсійного фонду України”;

доповнити пункт абзацом такого змісту:

“Для підтвердження даних про отримання (неотримання) пенсії використовується інформація з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.”;

4) у першому реченні пункту 56 після слів “одиноким матерям” доповнити словами “, особі, яка доглядає за хворою дитиною”;

5) у пункті 57 після слів “одиноким матерям” доповнити словами “та допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною,”.

3. У Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250 (Офіційний вісник України, 2003 р., № 9, ст. 394; 2016 р., № 5, ст. 275, № 97, ст. 3165; 2017 р., № 57, ст. 1684; 2018 р., № 62, ст. 2144, № 90, ст. 2982):

1) пункт 3 доповнити абзацом такого змісту:

“Якщо заявник вже отримує державну допомогу, відомості про її розмір враховуються органом соціального захисту населення без необхідності її декларування.”;

2) у пункті 27:

абзац другий після слів “органів місцевого самоврядування” доповнити словами “, органів Пенсійного фонду України”;

доповнити пункт після абзацу третього новим абзацом такого змісту:

“Для підтвердження даних про отримання (неотримання) пенсії використовується інформація з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.”.

У зв’язку з цим абзац четвертий вважати абзацом п’ятим.

4. У Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 189 (Офіційний вісник України, 2006 р., № 8, ст. 446; 2015 р., № 74, ст. 2437; 2016 р., № 97, ст. 3165; 2018 р., № 62, ст. 2144, № 90, ст. 2982):

1) пункт 5 доповнити абзацом такого змісту:

“Якщо заявник вже отримує державну допомогу, відомості про її розмір враховуються органом соціального захисту населення без необхідності її декларування.”;

2) у пункті 8-1:

абзац четвертий після слів “органів місцевого самоврядування” доповнити словами “, органів Пенсійного фонду України”;

доповнити пункт абзацом такого змісту:

“Для підтвердження даних про отримання (неотримання) пенсії використовується інформація з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.”.

5. Пункт 4 Типового положення про комісію з питань захисту прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини” (Офіційний вісник України, 2008 p., № 76, ст. 2561; 2018 р., № 80, ст. 2674), доповнити підпунктом 5 такого змісту:

“5) розглядає питання щодо обґрунтованості наявності поважних причин, у зв’язку з якими опікун чи піклувальник несвоєчасно подали заяву для продовження виплати допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування (поважними причинами є перебування на лікуванні, причини, через які фізично неможливо своєчасно подати заяву, або наявність об’єктивних обставин, коли опікун чи піклувальник не могли звернутися із заявою, та інші причини, визначені комісією), а також приймає рішення про доцільність виплати допомоги за минулий період.”.

6. Абзац перший пункту 8 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1045 “Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 4, ст. 148; 2017 р., № 18, ст. 510, № 82, ст. 2508) після слів “електронного цифрового підпису” доповнити словами і цифрами “; з 7 листопада 2018 р. - з використанням кваліфікованого електронного підпису”.

7. У пункті 7 Порядку виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 р. № 250 “Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям” (Офіційний вісник України, 2019 р., № 28, ст. 985):

1) абзац другий викласти в такій редакції:

“посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу). У разі досягнення дитиною з багатодітної сім’ї шестирічного віку подається посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);”;

2) доповнити пункт абзацом такого змісту:

“У разі неможливості подання посвідчення батьків багатодітної сім’ї та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї подається довідка багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї, видана структурним підрозділом районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради.”.



вгору