Документ 685-XIV, чинний, поточна редакція — Прийняття від 20.05.1999
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 19.06.1999. Подивитися в історії? )

                                                          
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про внесення змін до Закону України
"Про оренду державного та комунального майна"

( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, N 29, ст.239 )
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
I. Внести до Закону України "Про оренду державного та
комунального майна" ( 2269-12 ) (Відомості Верховної Ради України,
1995 р., N 15, ст.99, N 31, ст.244; 1998 р., N 11-12, ст.42,
N 18, ст.88, N 49, ст.301) такі зміни:
1. Преамбулу Закону викласти в такій редакції:
"Цей Закон покликаний забезпечити підвищення ефективності
використання державного та комунального майна шляхом передачі його
в оренду фізичним та юридичним особам".
2. Абзаци четвертий та п'ятий частини першої статті 4
викласти в такій редакції:
"нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення) та інше окреме
індивідуально визначене майно підприємств;
майно, що не увійшло до статутних фондів господарських
товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації)".
3. У статті 5:
1) абзац другий після слів "нерухомого майна" доповнити
словами "а також майна, що не увійшло до статутних фондів
господарських товариств, створених у процесі приватизації
(корпоратизації)";
2) абзац четвертий викласти в такій редакції:
"підприємства - щодо окремого індивідуально визначеного майна
(крім нерухомого), а з дозволу органів, зазначених в абзацах
другому та третьому цієї статті, - також щодо структурних
підрозділів підприємств (філій, цехів, дільниць) та нерухомого
майна".
4. У статті 9:
1) у частині першій слова "майна підприємств" виключити;
доповнити частину після слів "Фондом державного майна
України" словами "(далі - матеріали)";
2) у частині другій:
абзац перший викласти в такій редакції:
"2. У разі надходження до орендодавця заяви про оренду
цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного
підрозділу, нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до
статутних фондів господарських товариств, створених у процесі
приватизації (корпоратизації), орендодавець у п'ятиденний строк
після дати реєстрації заяви надсилає копії матеріалів органу,
уповноваженому управляти відповідним майном, а у разі якщо";
доповнити частину новим абзацом такого змісту:
"Орган Антимонопольного комітету України розглядає надіслані
йому матеріали і протягом п'ятнадцяти днів після їх надходження
надсилає орендодавцеві висновки про можливість оренди та умови
договору оренди";
3) частину третю викласти в такій редакції:
"3. Орган, уповноважений управляти державним майном,
розглядає подані йому матеріали і протягом п'ятнадцяти днів після
їх надходження надсилає орендодавцеві висновки про можливість
оренди та умови договору оренди.
Органи, уповноважені управляти майном, що належить Автономній
Республіці Крим або перебуває у комунальній власності, розглядають
подані матеріали і протягом п'ятнадцяти днів після надходження
матеріалів повідомляють підприємство про своє рішення (надання
дозволу щодо укладення договору оренди або відмову). При розгляді
матеріалів щодо передачі в оренду нерухомого майна можуть
враховуватися пропозиції місцевої державної адміністрації,
відповідного органу місцевого самоврядування щодо розміщення
бюджетних установ і організацій.
У разі наявності пропозиції місцевої державної адміністрації,
відповідного органу місцевого самоврядування щодо розміщення
бюджетних установ і організацій органи, уповноважені управляти
майном, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у
комунальній власності, можуть у цей же термін запропонувати
підприємству, заснованому на майні, що належить Автономній
Республіці Крим або перебуває у комунальній власності, укласти
договір оренди нерухомого майна з бюджетною установою,
організацією.
Якщо орендодавець не одержав у встановлений термін висновків
органу, уповноваженого управляти державним майном, дозволу,
відмови чи пропозицій від органу, уповноваженого управляти
відповідним майном, укласти договір оренди нерухомого майна з
бюджетною установою, організацією, висновків органу
Антимонопольного комітету України, укладення договору оренди
вважається з цими органами погодженим.
У разі, коли підприємство не погоджується з пропозицією
укласти договір оренди нерухомого майна з бюджетною установою,
організацією, органи, уповноважені управляти майном, що належить
Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності,
можуть без згоди підприємства укласти договір оренди нерухомого
майна з бюджетною установою, організацією";
4) у частині четвертій:
абзац третій викласти в такій редакції:
"Фонд державного майна України, його регіональне відділення
чи представництво протягом п'ятнадцяти днів після надходження
матеріалів повідомляє державне підприємство про своє рішення
(надання дозволу щодо укладення договору оренди або відмову). При
розгляді матеріалів щодо передачі в оренду нерухомого майна можуть
враховуватися пропозиції місцевої державної адміністрації,
відповідного органу місцевого самоврядування щодо розміщення
бюджетних установ і організацій";
доповнити частину після абзацу третього новими абзацами
такого змісту:
"У разі наявності пропозиції місцевої державної
адміністрації, відповідного органу місцевого самоврядування щодо
розміщення бюджетних установ і організацій Фонд державного майна
України, його регіональне відділення чи представництво може у цей
же термін запропонувати державному підприємству укласти договір
оренди нерухомого майна з бюджетною установою, організацією.
У разі, коли підприємство не погоджується з пропозицією
укласти договір оренди нерухомого майна з бюджетною установою,
організацією, Фонд державного майна України, його регіональне
відділення чи представництво може без згоди підприємства укласти
договір оренди нерухомого майна з бюджетною установою,
організацією".
У зв'язку з цим абзаци четвертий - десятий вважати відповідно
абзацами шостим - дванадцятим;
доповнити частину новим абзацом такого змісту:
"орендодавець, зазначений в абзацах другому та третьому
статті 5 цього Закону, прийняв рішення про укладення договору
оренди нерухомого майна з бюджетною установою, організацією";
5) абзац перший частини сьомої викласти в такій редакції:
"7. За наявності заяв про оренду цілісного майнового
комплексу підприємства, його структурного підрозділу (за умови
відсутності заяви господарського товариства, створеного членами
трудового колективу підприємства, його структурного підрозділу)
або заяв про оренду нерухомого майна (за умови відсутності заяви
бюджетної установи, організації) від двох або більше фізичних чи
юридичних осіб орендар визначається орендодавцем на конкурсних
засадах".
5. Частину другу статті 13 викласти в такій редакції:
"2. Орендоване майно (крім окремого індивідуально визначеного
майна) включається до балансу підприємства, господарського
товариства із зазначенням, що це майно є орендованим.
Орендоване нерухоме та інше окреме індивідуально визначене
майно залишається на балансі підприємства чи господарського
товариства, створеного у процесі приватизації (корпоратизації), із
зазначенням, що це майно передано в оренду, та зараховується на
позабалансовий рахунок орендаря із зазначенням, що це майно є
орендованим".
6. У статті 19:
1) частину першу викласти в такій редакції:
"1. Орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну
плату незалежно від наслідків господарської діяльності. Річна
орендна плата за користування цілісним майновим комплексом
підприємства, його структурним підрозділом не може перевищувати
десяти відсотків вартості орендованого майна. У разі визначення
орендаря на конкурсних засадах умовами конкурсу може бути
передбачено більший розмір орендної плати";
2) у частині другій слова "граничні розміри" виключити;
3) доповнити статтю частиною шостою такого змісту:
"6. Стягнення заборгованості по орендній платі провадиться в
безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса".
7. У статті 23:
1) частину другу викласти в такій редакції:
"2. Орендареві належить право власності на виготовлену
продукцію, в тому числі у незавершеному виробництві, та доход
(прибуток), отриманий від орендованого майна, амортизаційні
відрахування на майно, що є власністю орендаря, а також на набуте
орендарем відповідно до законодавства інше майно";
2) частину третю викласти в такій редакції:
"3. Амортизаційні відрахування на орендовані цілісні майнові
комплекси підприємств, їх структурні підрозділи нараховує та
залишає у своєму розпорядженні орендар.
Амортизаційні відрахування на орендоване нерухоме та інше
окреме індивідуально визначене майно нараховує та залишає у своєму
розпорядженні підприємство, господарське товариство, створене в
процесі приватизації (корпоратизації), на балансі якого
знаходиться це майно.
Амортизаційні відрахування використовуються на відновлення
орендованих основних фондів.
Орендар має право за погодженням з орендодавцем, якщо інше не
передбачено договором оренди, за рахунок власних коштів
здійснювати реконструкцію, технічне переоснащення, поліпшення
орендованого майна.
Право власності на майно, придбане орендарем за рахунок
амортизаційних відрахувань, належить власнику орендованого майна,
якщо інше не передбачено договором оренди".
8. Доповнити статтю 25 абзацом другим такого змісту:
"У разі приватизації орендованих нежилих приміщень у будинку
між новим власником та іншими співкористувачами нежилих приміщень
цього будинку, в тому числі закріплених за ними в установленому
порядку на праві повного господарського відання або оперативного
управління, повинна укладатися угода про спільне користування
будинком і прибудинковою територією".
II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 20 травня 1999 року
N 685-XIV



вгору