Спільне комюніке
Ліван, Кабінет Міністрів України; Комюніке, Міжнародний документ від 25.03.1996
Документ 422_012, поточна редакція — Підписання від 25.03.1996

Спільне комюніке

 
     24-25 березня 1996 року на запрошення Прем'єр-міністра України Є. К. Марчука Україну відвідав з офіційним візитом Прем'єр-міністр Ліванської Республіки Р. Аль-Харірі
 
     Під час візиту Прем'єр-міністр Лівану Р. Аль-Харірі був прийнятий Президентом України Л. Д. Кучмою. Прем'єр-міністр Лівану Р. Аль-Харірі мав зустрічі з Головою Верховної Ради України О. О. Морозом і з Міністром Закордонних Справ України Г. Й. Удовенком.
 
     У ході візиту Прем'єр-міністр України Є. К. Марчук і Прем'єр-міністр Лівану Р. Аль-Харірі провели переговори з широкого кола питань двостороннього співробітництва, а також міжнародних проблем, що становлять обопільний інтерес. Сторони констатували близькість точок зору з основних питань.
 
     Були обговорені сучасні тенденції розвитку близькосхідного процесу мирного врегулювання, започаткованого в Мадриді в жовтні 1991 року. Сторони висловили рішучу і тверду підтримку з боку своїх урядів встановленню справедливого, всеосяжного і тривалого миру на Близькому Сході у відповідності з резолюціями РБ ООН. Українська сторона знову закликає до поваги територіальної цілісності, суверенітету і політичної незалежності Лівану, зокрема до повного виконання резолюції РБ ООН 425.
 
     Пріоритетне місце в переговорах посіли питання розширення і розвитку існуючих українсько-ліванських торговельних і економічних зв'язків. Сторони підкреслили наявність великих потенційних можливостей співробітництва в галузі економіки і висловили готовність сприяти розвитку взаємовигідних торговельно-економічних зв'язків, а також інтенсивному налагодженню нових.
 
     Сторони підкреслили важливість регулярних українсько-ліванських консультацій на різних рівнях з метою подальшого розвитку двостороннього економічного співробітництва і оперативного вирішення питань, що можуть виникати при реалізації досягнутих домовленостей.
 
     Сторони обмінялись інформацією про зусилля своїх країн, направлених на розвиток національних економік. Прем'єр-міністр Лівану поінформував свого колегу про основні проекти, здійснювані Ліванським Урядом з метою відбудови Лівану, реконструкції і розвитку інфраструктури цієї країни.
 
     Сторони обговорили можливість участі українських підприємств і організацій у відбудові Лівану, як потенційного економічного і фінансового центру для забезпечення українських інтересів у регіоні.
 
     З огляду на необхідність зміцнення існуючих торговельних і економічних зв'язків між двома країнами, Сторони підкреслили важливість залучення ліванських капіталів для розвитку економіки України і подальшої плідної співпраці бізнесменів обох країн.
 
     В ході візиту було підписано ряд документів, які заклали основу договірно-правової бази двосторонніх відносин, зокрема Угоду між Урядом України та Урядом Ліванської Республіки про співробітництво в економічній і торговельній галузі ( 422_705 ) та Угоду про заохочення та взаємний захист інвестицій ( 422_001 ).
 
     Сторони погодились створити найближчим часом Спільну комісію з питань торговельно-економічного і науково-технічного співробітництва.
 
     Сторони переконані, що виконання Угод між двома країнами сприятиме розширенню двосторонніх зв'язків і, особливо, зміцненню співпраці у галузі економіки і торгівлі.
 
     Сторони погодились продовжити роботу по розширенню правової бази двосторонніх відносин, зокрема, підготувати до підписання Угод про співпрацю в галузі повітряного транспорту, освіти, охорони здоров'я, а також правового забезпечення громадянських та кримінальних справ.
 
     Сторони підтвердили, що продовження широкого обміну між двома країнами у різноманітних галузях є важливим для поглиблення взаємної довіри і розуміння між народами двох країн і спільно визнали необхідність активізації обмінів у таких галузях, як наука і техніка, культура і мистецтво. Сторони підкреслили, що в розширенні двостороннього співробітництва важливе місце займає розвиток обміну між молоддю.
 
     Українська сторона вітає намір Лівану відкрити найближчим часом Посольство Лівану в Києві.
 
     Сторони позитивно оцінили результати візиту, що пройшов в атмосфері дружби і взаєморозуміння, і висловили своє задоволення тим, що перший офіційний візит Глави ліванського Уряду в Україну надав суттєвого імпульсу розширенню і поглибленню дружніх українсько-ліванських відносин і буде слугувати подальшому зміцненню дружби народів України і Лівану.
 
     Прем'єр-міністр Лівану Р. Аль-Харірі від себе особисто і від імені ліванської делегації подякував український народ і уряд за гостинність та теплий прийом, виказаний в ході цього візиту.
 
     м. Київ 25 березня 1996 року
 
 Прем'єр-міністр               Прем'єр-міністр 
України Ліванської Республіки
Євген Марчук Рафік Аль-Харірівгору