Документ 3964-VI, чинний, поточна редакція — Прийняття від 21.10.2011


 
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
 
Про відзначення 600-річчя села Космач
Косівського району Івано-Франківської області
 
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2012, N 19-20, ст.190 )

 
     У 2012 році виповнюється 600 років селу Космач Косівського району Івано-Франківської області, одному з найдавніших поселень Гуцульщини, перша письмова згадка про яке датується 1412 роком. Космач - найбільше серед гуцульських сіл, визнаний світом центр мистецтв і ремесел. Водночас Космач є одним із найбільших за кількістю населення та площею селом в Україні. Тут було відкрито першу на Гуцульщині читальню "Просвіта", працює біля трьох тисяч майстрів декоративно-прикладного мистецтва, історико-краєзнавчий музей.
 
     Враховуючи історичну і культурну цінність села Космач Косівського району Івано-Франківської області та у зв'язку з його 600-річчям, Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
     1. У 2012 році урочисто відзначити 600-річчя села Космач Косівського району Івано-Франківської області.
 
     2. Рекомендувати Івано-Франківській обласній державній адміністрації:
 
     у місячний термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення 600-річчя села Космач Косівського району Івано-Франківської області;
 
     у двотижневий термін з дня утворення зазначеного організаційного комітету розробити та затвердити план заходів, пов'язаних з відзначенням 600-річчя села Космач Косівського району Івано-Франківської області, передбачивши, зокрема, відкриття у цьому селі школи українського народного мистецтва з підготовки фахівців з художньої обробки деревини та металу, шкіри і хутра, вишивки, ткацтва, писанкарства;
 
     звернутися до Президента України з пропозицією нагородити державними нагородами мешканців і вихідців з села Космач Косівського району Івано-Франківської області, які зробили вагомий внесок у соціально-культурну розбудову України.
 
     3. Рекомендувати:
 
     Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 600-річчя села Космач Косівського району Івано-Франківської області;
 
     Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, присвячену 600-річчю села Космач Косівського району Івано-Франківської області;
 
     Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" видати серію поштових марок, присвячених 600-річчю села Космач Косівського району Івано-Франківської області.
 
     4. Рекомендувати Президії Національної академії наук України передбачити проведення відповідними академічними інститутами разом із Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника науково-практичної конференції "Космач в історії Гуцульщини та України".
 
     5. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.
 
     6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 
 Голова Верховної Ради України              В.ЛИТВИН 
м. Київ, 21 жовтня 2011 року
N 3964-VIвгору