Документ 1222-2000-п, перша редакція — Прийняття від 04.08.2000
( Увага! Це не поточна редакція документу. Перейти до поточної? )

                                                          
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 4 серпня 2000 р. N 1222
Київ
Про затвердження Порядку отримання благодійних
(добровільних) внесків і пожертв від юридичних
та фізичних осіб бюджетними установами і
закладами освіти, охорони здоров'я, культури,
науки, спорту та фізичного виховання для
потреб їх фінансування

Відповідно до статті 67 Закону України "Про Державний бюджет
України на 2000 рік" ( 1458-14 ) Кабінет Міністрів України
п о с т а н о в л я є:
Затвердити Порядок отримання благодійних (добровільних)
внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними
установами і закладами освіти, охорони здоров'я, культури, науки,
спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування, що
додається.

Прем'єр-міністр України В.ЮЩЕНКО
Інд. 28

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 серпня 2000 р. N 1222
ПОРЯДОК
отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від
юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами
освіти, охорони здоров'я, культури, науки, спорту та фізичного
виховання для потреб їх фінансування
1. Цей Порядок визначає вимоги до отримання, використання та
обліку благодійних (добровільних) внесків і пожертв (далі -
благодійні внески) від юридичних та фізичних осіб - резидентів і
нерезидентів (далі - благодійники) безпосередньо бюджетними
установами і закладами освіти, охорони здоров'я, культури, науки,
спорту та фізичного виховання (далі - набувачі).
2. Благодійні внески можуть надаватися благодійниками
набувачам у грошовій формі для потреб їх фінансування за напрямами
видатків, визначеними благодійником, а також як товари, роботи,
послуги. Якщо благодійником конкретні цілі використання коштів не
визначено, шляхи спрямування благодійного внеску визначаються
керівником установи, закладу - набувачів відповідно до
першочергових потреб, пов'язаних виключно з основною діяльністю
установи, закладу.
Кошти благодійних внесків не можуть спрямовуватися на виплату
заробітної плати працівникам установ і закладів освіти, охорони
здоров'я, культури, науки, спорту та фізичного виховання.
3. Благодійні внески не можуть заміняти плату за надання
установами і закладами платних послуг за переліками, визначеними в
установленому порядку.
4. Благодійні внески у грошовій формі зараховуються на
рахунок "Суми за дорученням". Облік товарів, робіт і послуг,
отриманих як благодійна допомога, ведеться згідно з Порядком,
визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня
1998 р. N 1295 ( 1295-98-п ) "Про затвердження Порядку розподілу
товарів, отриманих як благодійна допомога, та контролю за цільовим
розподілом благодійної допомоги у вигляді наданих послуг або
виконаних робіт" (Офіційний вісник України, 1998 р, N 33,
ст. 1238, N 46, ст. 1688).
Після надходження благодійного внеску набувач вносить зміни
до спеціального фонду кошторису за напрямами видатків, що
визначаються відповідно до пункту 2 Порядку, визначеного
постановою Кабінету Міністрів України від 9 січня 2000 р. N 17
( 17-2000-п ) "Про Порядок складання, розгляду, затвердження та
основні вимоги щодо виконання кошторисів доходів і видатків
бюджетних установ та організацій" (Офіційний вісник України,
2000 р., N 2, ст. 40).
5. Бухгалтерський облік благодійних внесків ведеться
відповідно до Порядку бухгалтерського обліку та звітності в
бюджетних установах гуманітарної допомоги, затвердженому наказом
Головного управління Державного казначейства від 10 грудня 1999 р.
N 113 ( z0012-00 ).



вгору