Документ 1118-2012-п, чинний, поточна редакція — Прийняття від 21.11.2012
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 01.01.2013. Подивитися в історії? )

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 21 листопада 2012 р. № 1118
Київ

Про затвердження Порядку інформування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги про виклик екстреної медичної допомоги та їх направлення на місце події

Відповідно до частини сьомої статті 8 Закону України “Про екстрену медичну допомогу” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок інформування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги про виклик екстреної медичної допомоги та їх направлення на місце події, що додається.

2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2013 року.

Прем'єр-міністр України

М.АЗАРОВ

Інд. 70
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 листопада 2012 р. № 1118

ПОРЯДОК
інформування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги про виклик екстреної медичної допомоги та їх направлення на місце події

1. Цей Порядок встановлює вимоги щодо інформування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги (далі - бригада) про виклик екстреної медичної допомоги (далі - виклик) та їх направлення на місце події з метою забезпечення своєчасного надання екстреної медичної допомоги людині, яка перебуває у невідкладному стані, недопущення випадків неприбуття або несвоєчасного прибуття бригад на місце події.

2. Інформація про необхідність надання екстреної медичної допомоги від будь-якої особи, яка звернулася за її наданням, або оператора системи екстреної допомоги населенню за єдиним номером 112 надходить до оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (далі - диспетчерська служба центру) для опрацювання та передачі бригадам.

3. Оператори телекомунікації здійснюють маршрутизацію дзвінків за єдиним телефонним номером екстреної медичної допомоги 103 від осіб, які перебувають у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці (Автономна Республіка Крим, області, мм. Київ та Севастополь), або повідомлень від операторів системи екстреної допомоги населенню за єдиним номером 112 до диспетчерської служби центру відповідної адміністративно-територіальної одиниці в порядку, визначеному Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.

4. З метою забезпечення контролю за своєчасністю отримання викликів та реагування на них програмно-апаратним комплексом 103 здійснюється електронна фіксація часу надходження виклику та запис голосу, який зберігається протягом встановленого строку.

5. Для забезпечення отримання інформації про виклики у складі диспетчерської служби центру визначаються диспетчери з приймання викликів, які здійснюють:

приймання виклику;

заповнення первинної медичної документації в електронному вигляді;

передачу інформації в електронному вигляді диспетчеру напрямку.

6. Диспетчери з приймання викликів перебувають в єдиному приміщенні диспетчерської служби центру.

Робочі місця диспетчерів напрямків можуть розташовуватися в єдиному приміщенні диспетчерської служби центру або на базі станції екстреної (швидкої) медичної допомоги (далі - станція) та її структурних підрозділів. На станції або в її структурному підрозділі повинні одночасно працювати не менш як два диспетчерських пости.

7. Диспетчери напрямків забезпечують:

приймання інформації (електронної картки) від диспетчера з приймання викликів;

передачу інформації (електронної або паперової картки) керівникові бригади;

отримання від бригади підтвердження щодо надходження інформації про виклик;

інформаційний супровід на всіх етапах надання екстреної медичної допомоги за викликом;

передачу до стаціонарних закладів охорони здоров’я інформації щодо необхідності госпіталізації пацієнтів за викликами;

отримання повідомлення про обсяг екстреної медичної допомоги, наданої за викликом;

передачу інформації про завершення бригадою надання зазначеної допомоги за викликом до диспетчерської служби центру;

залучення додаткових бригад до надання екстреної медичної допомоги у разі наявності великої кількості постраждалих на місці події.

8. Розпорядження диспетчерів напрямку є обов’язковими до виконання бригадами.

9. Бригади розташовуються в приміщеннях станцій, підстанцій, відділень, пунктів постійного або тимчасового базування. Рішення про місце розташування бригади приймається керівником центру з урахуванням необхідності виконання нормативу прибуття бригад на місце події. Працівники бригади діють відповідно до Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги та посадових інструкцій.

10. Бригада забезпечує:

приймання від диспетчера напрямку медичної інформації про виклик в електронній формі;

перенесення медичної інформації про виклик з електронної форми до медичної статистичної документації на паперовому носії;

здійснення заходів щодо надання екстреної медичної допомоги з урахуванням встановлених нормативів;

інформування диспетчера напрямку про етапи надання екстреної медичної допомоги за викликом та про завершення надання такої допомоги;

передачу диспетчеру напрямку інформації про велику кількість постраждалих для залучення додаткових бригад.вгору