Про затвердження Порядку створення страхового запасу природного газу
Постанова Кабінету Міністрів України; Порядок від 21.11.20121062
Документ 1062-2012-п, перша редакція — Прийняття від 21.11.2012
( Увага! Це не поточна редакція документу. Перейти до поточної? )

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 21 листопада 2012 р. № 1062
Київ

Про затвердження Порядку створення страхового запасу природного газу

Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 20 Закону України “Про засади функціонування ринку природного газу” Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок створення страхового запасу природного газу, що додається.

Прем'єр-міністр України

М.АЗАРОВ

Інд. 70

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 листопада 2012 р. № 1062

ПОРЯДОК
створення страхового запасу природного газу

1. Цей Порядок визначає механізм створення страхового запасу природного газу (далі - страховий запас).

2. Страховий запас створюється газопостачальним підприємством (далі - постачальник) в розмірі 10 відсотків договірних квартальних обсягів поставки природного газу споживачам за рахунок власних або залучених коштів, крім обсягів його використання на власні потреби.

Для визначених Кабінетом Міністрів України гарантованих постачальників природного газу страховим запасом для задоволення потреб їх споживачів вважається природний газ, який закачується НАК “Нафтогаз України” до підземних сховищ газу.

3. Створення страхового запасу здійснюється шляхом закачування природного газу у натуральній формі до підземних сховищ газу та/або закупівлі природного газу в інших власників, які зберігають відповідні ресурси газу у підземних сховищах газу.

4. Страховий запас зберігається на умовах, визначених згідно з типовим договором на зберігання (закачування, зберігання, відбір) природного газу, затвердженим НКРЕ.

5. У разі використання постачальником частини страхового запасу він зобов’язаний протягом місяця поновити використаний обсяг природного газу.

6. У разі припинення або скорочення обсягів постачання природного газу постачальник має право повністю або частково відібрати надлишкові обсяги страхового запасу з підземних сховищ газу.вгору