Документ 1030-2012-п, чинний, поточна редакція — Редакція від 10.10.2018, підстава - 796-2018-п





Додаток 3
до постанови Кабінету Міністрів України
від 7 листопада 2012 р. № 1030

РОЗМІР КОМПЕНСАЦІЇ
за незаконне добування, знищення або пошкодження рослин і грибів з числа видів, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх зростання

Назва видів рослин і грибів та їх таксономічний ранг

Розмір компенсації за категоріями видів рослин і грибів, гривень за один екземпляр

зниклі

зниклі у природі

зникаючі

вразливі

рідкісні

неоцінені

недостатньо відомі

Відділ Плауноподібні








Родина Молодильникові








Молодильник озерний




49




Родина Плаунові








зелениця альпійська (дифазіаструм альпійський)





37



зелениця сплюснута (дифазіаструм сплюснутий)





37



зелениця Ісслера (дифазіаструм Ісслера)




49




зелениця триколоскова (дифазіаструм триколосковий)



62





зелениця Цайллера (дифазіаструм Цайллера)



62





плаунець заплавний (лікоподієлла заплавна)




49




плаун річний






62


Родина Баранцеві








баранець звичайний






62


Родина Плаункові








плаунчик швейцарський (плаунок швейцарський)


62






плаунок плауноподібний




49




Відділ Папоротеподібні








Родина Адіантові








адіант венерин-волос



62





Родина Аспленієві








аспленій чорний





37



аспленій Білло



62





аспленій Гейфлера



62





Родина Міхурницеві








міхурниця альпійська (пухирник альпійський)





37



міхурниця гірська (пухирник гірський)





37



міхурниця судетська (пухирник судетський)



62





Родина Вудсієві








вудсія альпійська



62





вудсія ельбська



62





Родина Геміонітидові








анограмма тонколиста



62





Родина Марсилеєві








марсилея чотирилиста




49




пілюльниця куленосна



62





Родина Вужачкові








гронянка півмісяцева




49




гронянка ромашколиста



62





гронянка багатороздільна





37



гронянка віргінська



62





Родина Сальвінієві








сальвінія плаваюча






62


Родина Синоптерисові








краєкучник верхівковий



62





краєкучник персидський



62





лусківниця марантова (нотолена марантова)



62





Відділ Голонасінні








Родина Кипарисові








яловець високий




164-61500*




яловець смердючий





82-57400*



Родина Соснові








модрина польська



287-69700*





сосна кедрова (сосна кедрова європейська)




164-61500*




сосна крейдова




164-61500*




сосна Станкевича (сосна піцундська різновид Станкевича)




164-61500*




Родина Тисові








тис ягідний (негній-дерево)




164-61500*




Відділ Покритонасінні








Родина Частухові








кальдезія білозоролиста



62





зіркоплідник частуховий



62





Родина Цибулеві








цибуля білувата



62





цибуля лінійна




49




цибуля коса



62





цибуля перевдягнена



62





цибуля Регеля





37



цибуля савранська




49




цибуля cкіфська




49




цибуля круглонога




49




цибуля пряма





37



цибуля ведмежа (черемша)






62


нектароскордій болгарський





37



Родина Амарилісові








підсніжник Ельвеза




49




підсніжник білосніжний (підсніжник звичайний)






62


підсніжник складчастий




49




білоцвіт літній




49




білоцвіт весняний






62


нарцис вузьколистий




49




осінник пізньоцвітовий (штернбергія пізньоцвітова)




49




Родина Ароїдні (Кліщинцеві)








кліщинець білокрилий (аройник білокрилий)



62





кліщинець східний (аройник східний)





37



Родина Холодкові








холодок Палласа (холодок коротколистий)




49




Родина Асфоделові








золотень жовтий (асфоделіна жовта)






62


еремур показний



62





еремур кримський



62





Родина Пізньоцвітові








брандушка різнобарвна (пізньоцвіт різнобарвний)




49




пізньоцвіт анкарський




49




пізньоцвіт осінній






62


пізньоцвіт Фоміна




49




пізньоцвіт тіньовий




49




Родина Осокові








осока біла



62





осока двоколірна



62





осока богемська




49




осока буріюча



62





осока Буксбаума




49




осока тонкокореневищна




49




осока Девелла




49




осока збіднена





37



осока дводомна




49




осока темно-бура





37



осока кулястоподібна



62





осока торфова



62





осока Хоста




49




осока Лахеналя



62





осока блискуча



62





осока пажитницеподібна



62





осока притуплена





37



осока малоквіткова




49




осока лапкоподібна





37



осока скельна





37



осока житня




49




осока щетиниста



62





осока затінкова






62


осока піхвова



62





меч-трава болотна




49




ситняг карніолійський




62




ситняг сосочкоподібний




62




ситняг багатостебловий


62






ситняг гостролусковий



62





комишник двороздільний (комишник двозонтиковий)



62





куга гострокінцева




49




сашник іржавий




49




Родина Гіацинтові








гіацинтик Палласів




49




рястка двозначна



62





рястка Буше






62


рястка гірська




49




рястка відігнута




49




Родина Півникові








шафран вузьколистий (шафран сузький)






62


шафран банатський




49




шафран Гейфелів






62


шафран Палласа




49




шафран сітчастий






62


шафран гарний




49




шафран кримський




49




косарики черепитчасті




49




косарики італійські



62





косарики болотні



62





косарики тонкі




49




півники рогаті



62





півники борові




49




півники понтичні




49




півники несправжньосмикавцеві





37



півники сибірські




49




Родина Ситникові








ситник бульбистий




49




ситник кулястоплодий



62





ситник тупопелюстковий



62





Родина Лілійні








еритроній собачий зуб





37



рябчик шаховий




49




рябчик малий




49




рябчик гірський



62





рябчик руський




49




лілія лісова






62


лілійка пізня (лойдія пізня)





37



гадюча цибулька гроноподібна



62





тюльпан двоквітковий




49




тюльпан гранітний




49




тюльпан бузький




49




тюльпан змієлистий




49




тюльпан дібровний




49




тюльпан Шренка




49




тюльпан скіфський



62





Родина Зозулинцеві (Орхідні)








плодоріжка блощична (зозулинець блощичний)




49




плодоріжка запашна (зозулинець запашний)




49




плодоріжка рідкоквіткова (зозулинець рідкоквітковий)




49




плодоріжка салепова (зозулинець салеповий)




49




плодоріжка болотна (зозулинець болотний)




49




плодоріжка розмальована (зозулинець розмальований)




49




плодоріжка пірамідальна (анакампт пірамідальний)




49




булатка великоквіткова





37



булатка довголиста





37



булатка червона





37



язичок зелений





37



комперія кримська



62





коральковець тричінадрізаний





37



зозулині черевички справжні




49




зозульки серценосні (пальчатокорінник серценосний)




49




зозульки Фукса (пальчатокорінник Фукса)






62


зозульки іберійські (пальчатокорінник іберійський)





37



зозульки м’ясочервоні (пальчатокорінник м’ясочервоний)




49




зозульки плямисті (пальчатокорінник плямистий)




49




зозульки травневі (пальчатокорінник травневий)





37



зозульки римські (пальчатокорінник римський)




49




зозульки бузинові (пальчатокорінник бузиновий)




49




зозульки трансильванські (пальчатокорінник трансильванський)



62





зозульки Траунштейнера (пальчатокорінник Траунштейнера)





37



коручка ельбська





37



коручка темно-червона




49




коручка чемерникоподібна (коручка широколиста)






62


коручка дрібнолиста





37



коручка болотна




49




коручка пурпурова





37



надбородник безлистий



62





гудієра повзуча




49




билинець довгорогий




49




билинець щільноквітковий




49




билинець найзапашніший



62





м’якух болотний (гамарбія болотна)



62





бровник однобульбовий (герміній однобульбовий)



62





ремнепелюстник козячий




49




лімодор недорозвинений






62


жировик Льозеля




49




зозулині сльози серцелисті




49




зозулині сльози яйцеподібні






62


глевчак однолистий (малаксис однолистий)




49




неотінея тризубчаста (зозулинець тризубчастий)



62





неотінея обпалена (зозулинець обпалений)



62





гніздівка звичайна






62


неотіанта каптурувата



62





чорнянка карпатська (нігрітеля карпатська)



62





офрис бджолоносна



62





офрис комахоносна



62





офрис оводоносна



62





офрис кримська



62





зозулинець чоловічий




49




зозулинець шоломоносний




49




зозулинець блідий



62





зозулинець прованський



62





зозулинець дрібнокрапчастий



62





зозулинець пурпуровий




49




зозулинець прикрашений



62





зозулинець мавп’ячий




49




зозулинець Ванькова







62

любка дволиста






62


любка зеленоквіткова






62


псевдорхіс білуватий (лейкорхіс білуватий)




49




скрученик приємний



62





скрученик спіральний



62





стевеніела сатирієподібна



62





траунштейнера куляста




49




Родина Тонконогові








мітлиця альпійська







62

мітлиця скельна



62





зеленоплідниця фіолетова





37



золотобородник цикадовий




37




пирій ковилолистий






62


костриця крейдова






62


костриця гірська




49




костриця різнолиста




49




костриця блідувата





37



костриця Порціуса




49




костриця cкельна






62


келерія Талієва






62


горянка дворядна



62





дволусківниця зігнута







62

тонконіг Ремана





37



тонконіг кримський







62

ламкоколосник ситниковий





37



регнерія палермська



62





сеслерія голуба



62





ковила дивна







62

ковила відмінна



62





ковила шорстка







62

ковила дніпровська




49




ковила короткокрила







62

ковила Браунера






62


ковила волосиста






62


ковила пухнастолиста




49




ковила відокремлена




49




ковила донецька







62

ковила облудна







62

ковила гранітна







62

ковила різнолиста







62

ковила Лессінга






62


ковила каменелюбна






62


ковила азовська







62

ковила травнева







62

ковила Мартиновського







62

ковила гірська







62

ковила пірчаста




49




ковила поетична




49




ковила найкрасивіша




49




ковила Сирейщикова




49




ковила вузьколиста




49




ковила закарпатська



62





ковила українська






62


ковила Залеського




49




пшениця дика однозернянка






62


цингерія Біберштейна


62






Родина Рускусові








рускус під’язиковий (голчатка під’язикова)





287



Родина Шейхцерієві








шейхцерія болотна




49




Родина Їжачоголівкові








їжача голівка вузьколиста



62





Родина Тофільдієві








тофільдія чашечкова




49




Родина Рогозові








рогіз малий



62





Родина Фісташкові








фісташка туполиста






287-69700*


щитолисник звичайний





37



Родина Селерові (Зонтичні)








морківниця прибережна (зореморквиця прибережна)




49




ласкавець жовтецевий



62





ласкавець тонкий




49




свистуля татарська





37



критмій морський (критм морський)






615


колючконос Сібторпа


62






борщівник лігустиколистий





37



борщівник пухнастий







62

палімбія солончакова




49




палімбія тургайська



62





прангос трироздільний





37



румія критмолиста






62


жабриця Лемана





37



тринія Біберштейна





37



Родина Барвінкові








кендир венеційський




49




Родина Айстрові (Складноцвіті)








деревій голий





37



котячі лапки карпатські





287



роман карпатський



62





полин Дзевановського






615


полин суцільнобілий






615


айстра альпійська





37



будяк пагорбовий



62





відкасник осотоподібний




49




відкасник татарниколистий




49




волошка великопридаткова



62





волошка короткоголова




49




волошка козяча






62


волошка Компера




49




волошка донецька




49




волошка Конки



62





волошка перлиста



62





волошка білоперлинна



62





волошка Пачоського



62





волошка первинногерберова



62





волошка первинноперлинна



62





волошка несправжньоблідолускова





37



волошка верболиста



62





волошка Сарандінакі




49




волошка напівзаконна







62

волошка Cтевена






62


волошка Талієва




49




волошка Ванькова






62


осот різнолистий







62

скереда Жакена





37



сугайник угорський





37



сугайник штирійський





37



головатень високий






62


злинка альпійська





37



злинка залозиста



62





юринея Талієва







62

серпій донецький (клязея донецька)





37



серпій донський (клязея донська)





37



лагозерис пурпуровий




49




короличка пізня



62





білотка альпійська



62





язичник сивий



62





язичник сибірський (язичник буковинський, язичник український)




49




чихавка язичкова (деревій язичковий)





37



чихавка тонколиста (деревій Шура)





37



соссюрея альпійська





37



соссюрея різноколірна



62





соссюрея Порціуса





37



зміячка австрійська (скорзонера австрійська)



62





жовтозілля карпатське





37



жовтозілля Бессера




49




жовтозілля кримське





37



козельці донецькі






62


Родина Барбарисові








оставник одеський (гімноспермій одеський)




49




Родина Березові








береза дніпровська






287- 69700*


береза низька




164-61500*




береза Клокова



287- 69700*





береза темна





82-57400*



Родина Шорстколисті








громовик гранітний



62





громовик багатолистий




410




громовик донський






615


трубкоцвіт Біберштейна





37



Родина Капустяні (Хрестоцвіті)








бурачок Борзи




410




бурачок голоніжковий




410




бурачок савранський



615





очки гладенькі





37



капуста кримська



615





жеруха грецька




49




жеруха ніжна



62





ложечниця польська (ложечниця піренейська)



62





катран шершавий




49




катран великоквітковий




49




катран коктебельський





37



катран морський




49




катран мітридатський




49




катран пірчастонадрізаний




49




катран Стевена




49




катран татарський




49




дворядник крейдовий




49




крупка аїзоподібна



615





жовтушник кринкський



62





жовтушник український




49




вайда прибережна




49




хрінниця сиваська




49




хрінниця Турчанінова



615





місячниця оживаюча (лунарія оживаюча)






62


левкой запашний





37



редька приморська




49




шиверекія подільська






62


соболевськія сибірська





37



шильник водяний


62






жовтушниця Талієва (сиренія Талієва)




49




Родина Дзвоникові








дзвінка кримська (аденофора кримська)





37



дзвоники карпатські





37



дзвоники Кладни





287



Родина Каперцеві








клеома птахоніжкоподібна (клеома сива, клеома донецька)



62





Родина Жимолостеві








ліннея північна



615





жимолость голуба (жимолость синя)





287



Родина Гвоздичні








роговик Біберштейна






615


гвоздика бессарабська



62





гвоздика гренобльська (гвоздика граціанопольська)


62






гвоздика бузька




410




гвоздика несправжньопізня




49




гвоздика гарна





37



роговиця роговикова





37



пустельниця головчаста





37



лещиця скупчена




49




лещиця дністровська




49




сонценасінник таємний

62







мінуарція рідкоквіткова





287



мінуарція гостропелюсткова





37



мерингія бузька





287



смілкоквітка Завадського (cмілка Завадського)





37



смілка крейдова




49




смілка бузька




49




смілка яйлинська



615





cмілка литовська






62


смілка Ситника




49




смілка зеленоквіткова





37



Родина Бруслинові








бруслина карликова




410




Родина Лободові








курай туполистий




49




Родина Чистові








чист кримський






615


сонянчик гладкий



615





сонцецвіт (сонянка сива)





287



Родина Березкові








плетуха сольданелова


62






Родина Товстолисті








борідник шерстистоволосистий





37



борідник паростковий





37



родіола рожева




49




очиток застарілий





37



молодило мармурове



62





молодило гірське





37



Родина Черсакові








головачка Дмитра



615





головачка Литвинова



62





коломонночок зігнутий





37



Родина Росичкові








альдрованда пухирчаста





37



росичка середня




49




росичка довголиста




49




Родина Руслицеві








руслиця угорська




49




Родина Вересові








суничник дрібноплодий





82-57400*



хамедафна чашкова (торфяниця чашкова)




410




наскельниця лежача





287



журавлина дрібноплода




410




рододендрон східнокарпатський (рододендрон миртолистий)






615


Родина Молочайні








молочай прибережний




49




молочай густоволохатоплодий



62





молочай волинський





37



Родина Бобові








астраканта арнакантова




410




астрагал піщаний




49




астрагал дніпровський





37



астрагал крейдолюбний





287



астрагал шерстистоквітковий




49




астрагал безстрілковий





37



астрагал сизий




410




астрагал Геннінга





37



астрагал Крайни





287



астрагал монпелійський




410




астрагал одеський





287



астрагал понтійський




49




астрагал зігнутий



62





астрагал сарептський





37



астрагал щетинистий



62





астрагал подібний





37



астрагал донський





37



астрагал яйцеплідний





37



астрагал Цингера



615





калофака волзька




410




карагана скіфська




410




зіновать біла




410




зіновать Блоцького





287



зіновать гранітна




410




зіновать Пачоського





287



зіновать подільська




410




зіновать Рошеля





287



зіновать Вульфа




410




дрік малонасінний


615






дрік скіфський






615


дрік чотиригранний



615





дрочок крилатий





287



солодка гола






62


солодушка крейдова



62





солодушка солодушкова



62





солодушка українська



62





підковка чубата (гіпокрепіс чубатий)





37



чина гладенька





37



чина трансильванська



62





чина ряба




49




сочевиця східна



62





люцерна приморська




49




люцерна щебениста






62


еспарцет Палласа




49




еспарцет Васильченка



62





пташник крихітний




49




горох високий






62


сокироносиця струнка (в’язіль стрункий)




49




софора китникоподібна



62





конюшина темно-каштанова





37



конюшина червонувата





37



Родина Букові








дуб кошенільний (дуб австрійський)





82-57400*



Родина Франкенієві








франкенія припорошена




49




Родина Тирличові








тирлич безстебловий





37



тирлич роздільний





287



тирлич жовтий




49




тирлич сніговий



62





тирлич крапчастий




49




тирлич мішкоподібний



62





тирлич весняний



62





сверція багаторічна (бешишниця багаторічна)




49




Родина Геранієві








грабельки Бекетова





37



Родина Кулівницеві








кулівниця вузькопелюсткова





37



Родина Губоцвіті








змієголовник австрійський




49




змієголовник Рюйша






62


гісоп крейдовий






615


глуха кропива гола





37



мікромерія чебрецелиста





287



залізняк скіфський






62


шавлія кременецька





37



шавлія скабіозолиста






62


шоломниця крейдова






615


шоломниця весняна





287



чистець вузьколистий





287



чебрець кальміуський







615

чебрець прибережний




410