Документ 1022-IV, чинний, поточна редакція — Прийняття від 03.07.2003

П О С Т А Н О В А

ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про порядок висвітлення роботи четвертої сесії
Верховної Ради України четвертого скликання

З метою ширшого і повнішого інформування громадян України про діяльність єдиного законодавчого органу країни Верховна Рада України постановляє:

1. Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, Державному комітету телебачення і радіомовлення України відповідно до вимог законів України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", "Про поставки продукції для державних потреб" забезпечити розміщення державного замовлення на висвітлення роботи четвертої сесії Верховної Ради України четвертого скликання в порядку, визначеному цією Постановою, на каналах Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України та інших телерадіоорганізацій України.

2. Відповідно до статті 15 Закону України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації" Державному комітету телебачення і радіомовлення України, Національній телекомпанії України, Національній радіокомпанії України забезпечити трансляцію у прямому ефірі на першому каналі Українського телебачення і першому каналі Українського радіо відкриття четвертої сесії Верховної Ради України четвертого скликання.

3. Національній телекомпанії України:

протягом четвертої сесії Верховної Ради України четвертого скликання забезпечити у дні пленарних засідань трансляцію на першому каналі Українського телебачення у прямому ефірі 45-хвилинних передач за участю народних депутатів України - представників депутатських фракцій (груп) та позафракційних народних депутатів України періодичністю чотири рази на тиждень у часовому проміжку між 19 і 20 годиною;

трансляцію телепередач здійснювати відповідно до плану-графіка розподілу ефірного часу між депутатськими фракціями (групами) та позафракційними народними депутатами України. Організацію цих передач покласти на Апарат Верховної Ради України з погодженням плану-графіка виступів із керівниками депутатських фракцій (груп);

щосуботи подавати 45-хвилинну програму "Парламентський вісник".

4. Національній радіокомпанії України:

здійснювати пряму трансляцію пленарних засідань Верховної Ради України (у вівторок та четвер - з 10 до 18 години, середу та п'ятницю - з 10 до 14 години) на першому каналі Українського радіо та по проводовій трансляційній мережі;

забезпечити трансляцію в прямому ефірі щотижневих 45-хвилинних тематичних передач за участю в них на пропорційній основі представників депутатських фракцій (груп), позафракційних народних депутатів України. Організацію цих передач покласти на Апарат Верховної Ради України з погодженням плану-графіка виступів із керівниками депутатських фракцій (груп).

5. За невиконання вимог пунктів 1, 3 і 4 цієї Постанови Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України, керівники Національної телекомпанії України і Національної радіокомпанії України несуть особисту відповідальність відповідно до закону.

6. Редакції газети Верховної Ради України "Голос України" забезпечити постійне і всебічне висвітлення діяльності Верховної Ради України, її пленарних засідань, роботи парламентських комітетів, а також депутатських фракцій (груп), позафракційних народних депутатів України в обсягах, пропорційних їхній чисельності, та заходів, що проводяться у Верховній Раді України.

7. Керівникові Апарату Верховної Ради України забезпечити:

укладання угод з державними та іншими телерадіоорганізаціями про висвітлення роботи Верховної Ради України;

щоденне оперативне інформування вітчизняних і зарубіжних засобів масової інформації про роботу четвертої сесії Верховної Ради України, поширення матеріалів стосовно питань, які вона розглядає.

8. З метою ширшого та якіснішого висвітлення діяльності парламенту зобов'язати Керівника Апарату Верховної Ради України організувати підготовку відповідних документів для створення супутниково-кабельного парламентського телеканалу.

Звернутися до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про ліцензування мовника, уповноваженого висвітлювати діяльність Верховної Ради України на цьому каналі.

9. Заслухати в жовтні 2003 року звіти Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України, керівників Національної телекомпанії України і Національної радіокомпанії України про хід виконання цієї Постанови.

10. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Голову Верховної Ради України.

11. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Голова Верховної Ради України

В.ЛИТВИН

м. Київ, 3 липня 2003 року
N 1022-IV
вгору