Документ 211-IX, чинний, поточна редакція — Прийняття від 17.10.2019

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України

Відповідно до частини другої статті 89 Конституції України та статті 85 Регламенту Верховної Ради України Верховна Рада України постановляє:

1. Утворити Тимчасову спеціальну комісію Верховної Ради України з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України (далі - Тимчасова спеціальна комісія).

2. Тимчасовій спеціальній комісії забезпечити вивчення стану, а також  вирішення питань взаємодії комітетів Верховної Ради України (Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва; Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки; Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин; Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики) щодо протидії можливим загрозам національним інтересам України в ході підготовки та здійснення заходів, спрямованих на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованих територій України.

3. Тимчасовій спеціальній комісії:

1) проводити у разі необхідності, але не рідше одного разу на місяць у закритому режимі слухання з питань засад та критеріїв формування, способів реалізації державної політики щодо відновлення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях за участю уповноважених представників Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства оборони України, Збройних Сил України, державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, правоохоронних органів, правоохоронних органів спеціального призначення та розвідувальних органів;

2) готувати для розгляду Верховною Радою України в установленому порядку законодавчі пропозиції щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України на тимчасово окупованих територіях;

3) формувати рекомендації щодо стратегічних та невідкладних заходів, спрямованих на відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України на тимчасово окупованих територіях.

4. Визначити, що кількісний склад Тимчасової спеціальної комісії становить 12 народних депутатів України.

5. Обрати головою Тимчасової спеціальної комісії народного депутата України Рахманіна Сергія Івановича (фракція Політичної Партії "ГОЛОС"), заступником голови - народного депутата України Корнієнка Олександра Сергійовича (фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ").

6. Обрати до складу Тимчасової спеціальної комісії таких народних депутатів України:


Арахамію
Давида Георгійовича

-

фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ";


Герасименка
Ігоря Леонідовича

-

фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ";


Геращенко
Ірину Володимирівну

-

фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ";


Завітневича
Олександра Михайловича

-

фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ";


Кравчук
Євгенію Михайлівну

-

фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ";


Лубінця
Дмитра Валерійовича

-

депутатська група "За майбутнє";


Потураєва
Микиту Руслановича

-

фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ";


Соболєва
Сергія Владиславовича

-

фракція політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина";


Ткаченка
Максима Миколайовича

-

фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ";


Яременка
Богдана Васильовича

-

фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ".

7. Визначити термін діяльності Тимчасової спеціальної комісії - на період реалізації завдань, передбачених пунктом 3 цієї Постанови. За результатами своєї роботи Тимчасова спеціальна комісія кожні три місяці готує звіт.

8. Висновки, пропозиції та рекомендації Тимчасової спеціальної комісії розглядати у строки, запропоновані Тимчасовою спеціальною комісією, з попереднім визначенням на пленарному засіданні Верховної Ради України режиму проведення такого пленарного засідання.

9. Матеріально-технічне, кадрове, інформаційне та організаційне забезпечення діяльності Тимчасової спеціальної комісії покласти на Апарат Верховної Ради України.

10.  Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Голова Верховної Ради України

Д.РАЗУМКОВ

м. Київ
17 жовтня 2019 року
№ 211-IX
вгору