Закон України

"Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) про розміщення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ"

Дата набуття чинності:
14 червня 2014 року

Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) про розміщення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (надалі - Меморандум) був вчинений 14 квітня 2014 року у Відні.

Конституцією України (пункт 32 статті 85) визначено, що Верховна Рада України надає згоду на обов’язковість міжнародних договорів України. І відповідно до статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" Меморандум підлягає ратифікації.

Закон ратифікує Меморандум.

Відповідно до статті 1 Меморандуму спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (надалі - Місія), що очолюється Главою Місії та складається з посадових осіб ОБСЄ та інших осіб, які забезпечують роботу Місії (надалі разом - члени Місії), розміщується в Україні відповідно до Рішення Постійної Ради ОБСЄ № 1117 від 21 березня 2014 року. Глава Місії спрямовує, координує діяльність Місії та управляє нею. Місія може винаймати місцевий персонал у разі необхідності.

Місія діятиме на всій території України. Головний офіс Місії знаходитиметься в Києві. На початковому етапі польові офіси будуть відкриті в Херсоні, Одесі, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Чернівцях, Луганську. Додаткові польові офіси можуть бути відкриті в інших місцях на всій території України (стаття 2 Меморандуму).

Згідно статті 3 Меморандуму місія підтримуватиме зв'язок з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, а також може користуватись його логістичною, організаційною та операційною допомогою з урахуванням окремих мандатів Місії та Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Уряд України надає всім членам Місії свободу пересування та подорожі всією територією України без попереднього повідомлення. Уряд надає сприяння у встановленні та підтриманні контактів Місії та її членів з центральними та місцевими органами влади та не перешкоджає контактам Місії з політичними партіями та неурядовими організаціями, а також окремими особами та групами громадян. Місія має право ініціювати та підтримувати такі контакти за власною ініціативою.

Статтею 4 Меморандуму встановлено наступне:
  • приміщення, транспортні засоби та власність Місії і її членів є недоторканними;
  • Уряд України розглядає Місію як дипломатичну місію. Після отримання повідомлення від Глави Місії Уряд розглядає членів Місії, які є посадовими особами ОБСЄ та які не с громадянами України, як дипломатичних агентів, акредитованих в Україні, та забезпечує їх захист і безпеку на такому самому рівні, який надається існуючим дипломатичним представництвам в Україні;
  • архіви Місії та всі документи, що їй належать або є в її розпорядженні, незалежно від їх форми (текстова, фотографічна, графічна, картографічна, аудіовізуальна, а також електронні записи та мікрофільми), є недоторканними.

Привілеї та імунітети Місії та її персоналу передбачені статтею 5 Меморандуму.

Будь-які видатки Місії або її членів в Україні для офіційного користування звільняються від податку на додану вартість. Імпорт Місією будь-яких предметів для офіційного користування не має жодних обмежень і звільняється від будь-яких ввізних мит (стаття 6 Меморандуму).

Відповідно до статті 7 Меморандуму місія має доступ до відповідних мереж зв'язку та устаткування України, а також може використовувати власні засоби зв'язку, в тому числі супутникові, мобільні, бездротові і ручні радіоприлади.

Статтею 8 Меморандуму встановлено наступне:
  • Уряд України вживатиме всіх необхідних заходів для сприяння своєчасній видачі відповідних віз на безкоштовній основі для всіх членів Місії з метою забезпечення їх законного в'їзду в Україну;
  • Уряд України видає дипломатичні картки для всіх членів Місії, які є посадовими особами ОБСЄ;
  • Уряд України видає дипломатичні номерні знаки для будь-якого транспортного засобу, який використовуватиметься членами Місії;
  • Місія та її члени можуть встановлювати прапор, емблему та інші символи ОБСЄ на їхніх транспортних засобах та майні.
Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору