Закон України

"Про ратифікацію Угоди (у формі обміну нотами) між Урядом України та Урядом Японії щодо Кредитної угоди про Позику на політику розвитку на здійснення економічних реформ між Кабінетом Міністрів України та Японським агентством міжнародного співробітництва"

Дата набуття чинності:
27 серпня 2014 року

Угода (у формі обміну нотами) між Урядом України та Урядом Японії щодо Кредитної угоди про Позику на політику розвитку на здійснення економічних реформ між Кабінетом Міністрів України та Японським агентством міжнародного співробітництва (надалі - Угода) була підписана 17 липня 2014 року.

Конституцією України (пункт 32 статті 85) визначено, що Верховна Рада України надає згоду на обов’язковість міжнародних договорів України. І відповідно до статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" Угода підлягає ратифікації.

Закон ратифікує Угоду.

Відповідно до пункту 1 Угоди кредит в японських ієнах у розмірі до десяти мільярдів ієн (10000000000) (надалі - Кредит) буде наданий Уряду України Японським агентством міжнародного співробітництва (надалі - JICA) як кредит на політику розвитку економічних реформ згідно з відповідними законами та нормативними актами Японії з метою підтримки Уряду України у його програмі реформ в рамках Програми дій Кабінету Міністрів України (надалі - Програма реформування).

Кредит надаватиметься через кредитну угоду, яка буде укладена між Урядом України і JICA. Умови надання Кредиту, а також процедури його використання будуть регулюватися зазначеною кредитною угодою в рамках даної домовленості, яка міститиме, в тому числі, такі принципи:
  • термін погашення становитиме 14 років після пільгового періоду у 6 років;
  • процентна ставка складатиме 0,95 % річних;
  • період виплати складатиме 3 роки після дати набрання чинності зазначеної кредитної угоди.
Такий період виплати може бути продовжений за згодою відповідних органів двох урядів.

Кредит буде надано для покриття бюджетних витрат, які здійснюватимуться компетентними органами Уряду України з метою підтримки реалізації Програми реформування, за винятком витрат на товари, які будуть зазначені у списку, взаємно узгодженому між зацікавленими органами двох урядів (пункт 3 Угоди).

Згідно пункту 5 Угоди Уряд України забезпечує, щоб закупівля продуктів та/або послуг за Кредитом здійснювалась згідно з правилами JICA щодо закупівель, які передбачають, в тому числі, процедуру проведення міжнародних конкурсних торгів, за винятком випадків, коли такі процедури є невідповідними, або недоречними.

Уряд України звільняє JICA від усіх фіскальних зборів та податків, що стягуються в Україні з та/або у зв'язку з Кредитом і нарахованими відсотками (пункт 7 Угоди).

Відповідно до пункту 8 Угоди Уряд України має вживати необхідних заходів для забезпечення того, щоб Кредит використовувався належним чином і виключно на бюджетні витрати, зазначені у пункті 3 Угоди.
Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору