Закон України

„Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального та Кримінально-процесуального кодексу України щодо відповідальності за порушення правил радіаційної безпеки”

Дата набуття чинності:
13 червня 2007 року

Закон вносить зміни до статті 42-2 „Заготівля, переробка або збут радіоактивно забруднених продуктів харчування чи іншої продукції” Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно цих змін за заготівлю, переробку з метою збуту або збут продуктів харчування чи іншої продукції, радіоактивно забруднених понад рівні, що допускаються, за відсутності ознак діяння, передбаченого Кримінальним кодексом України встановлено адміністративну відповідальність. А саме ці правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу на:
  • громадян – від 8 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначеної продукції або без такої;
  • посадових осіб – від 15 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначеної продукції або без такої.

Порушення вимог режиму радіаційної безпеки у спеціально визначеній зоні радіаційного забруднення, що виражається у проникненні в цю зону без дозволу відповідних органів або самовільному поселенні у ній, або знищенні, пошкодженні чи перенесенні знаків радіаційного забруднення або огорожі зазначеної зони, – тягне за собою накладення штрафу на:
  • громадян – від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь вчинення правопорушення;
  • посадових осіб – від 25 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь вчинення правопорушення.

Закон доповнює Кримінальний кодекс України новою статтею 267-1. Частина 1 статті 267-1 Кримінального кодексу України визначає, що за переміщення будь-яким способом за межі зони відчуження чи зони безумовного (обов’язкового) відселення без надання передбаченого законом дозволу або проведення дозиметричного контролю продуктів харчування рослинного і тваринного походження, промислової або іншої продукції, тварин, риби, рослин або будь-яких інших об’єктів передбачено кримінальну відповідальність. А саме, у вигляді накладання штрафу від 50 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 1 до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Придбання з метою використання або збуту об’єктів, визначених у частині 1 статті 267-1 Кримінального кодексу України, якщо факт їх походження із зони відчуження чи зони безумовного (обов’язкового) відселення заздалегідь відомий винній особі, – карається штрафом від 70 до 85 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 4 років, або позбавленням волі на той самий строк.

У справах про злочини передбачені новою статтею 267-1 Кримінального кодексу України досудове слідство провадиться слідчими органів внутрішніх справ.
Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору