Закон України

„Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо використання дитини для жебракування”

Дата набуття чинності:
25 лютого 2009 року

Законом Кримінальний кодекс України доповнюється новою статтею 150-1. Згідно цієї нової статті використання батьками або особами, які їх замінюють, малолітньої дитини для заняття жебрацтвом (систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб) з метою отримання прибутку - карається обмеженням волі на строк до 3 років або позбавленням волі на той самий строк. Якщо такі дії буде вчинено щодо чужої малолітньої дитини або вони будуть пов'язані із застосуванням насильства чи погрозою його застосування, а також якщо вони вчинятимуться повторно або особою, яка раніше скоїла один із злочинів, передбачених статтями 150, 303, 304 Кримінального кодексу України, або за попередньою змовою групою осіб, то вони каратимуться обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на строк від 3 до 8 років. Якщо ж передбачені вище дії вчинені організованою групою, а також якщо внаслідок таких дій дитині спричинені середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження, то вони караються позбавленням волі на строк  від 5 до 10 років.

Відповідно до Закону, у справах про передбачені вище злочини досудове слідство провадиться слідчими органів внутрішніх справ (зміни до частини 2 статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України).
Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору