Закон України

„Про внесення змін до деяких законів України щодо створення
систем управління якістю, систем
екологічного управління та інших систем управління”

Дата набуття чинності:
31 січня 2009 року

Законом вносяться зміни до частини 2 статті 49 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”. Відповідно до цих змін при сертифікації систем екологічного управління проводиться добровільний чи обов'язковий екологічний аудит. Відповідні зміни пропонується внести до Закону України „Про підтвердження відповідності”, Закону України „Про екологічний аудит”, а також до статті 4 Закону України „Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності”.

Суми витрат, пов'язаних з підтвердженням відповідності систем екологічного управління включаються до складу валових витрат підприємств (зміни до підпункту 5.2.15 пункту 5.2 статті 5 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств”).

Згідно Закону місцева державна адміністрація сприяє створенню на цих об'єктах систем управління якістю, систем екологічного управління, інших систем управління відповідно до національних або міжнародних стандартів (зміни до пункту 1 статті 19 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”).

Встановлено, що органи із сертифікації систем екологічного управління можуть бути акредитовані (зміни до статті 10 Закону України „Про акредитацію органів з оцінки відповідності”).

Вносяться зміни до Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, згідно яких до повноважень центрального органу виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства також належить сприяння створенню виконавцями/виробниками систем управління якістю житлово-комунальних послуг відповідно до національних або міжнародних стандартів. Виконавець (суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору) зобов'язаний також забезпечувати своєчасність та відповідну якість житлово-комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договору, в тому числі шляхом створення систем управління якістю відповідно до національних або міжнародних стандартів.
Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору