Закон України

“Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції”.

Дата набуття чинності:
7 жовтня 1997 року

Закон встановлює порядок тарифного і нетарифного регулювання імпорту сільськогосподарської сировини та продуктів її переробки з метою створення рівних умов конкуренції між продукцією вітчизняного виробництва та продукцією нерезидентів. Також Законом введенні деякі методи цінової підтримки сільськогосподарських товаровиробників України.
Відповідно до Закону на товари першої та другої груп Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності (живі тварини, м'ясо та харчові субпродукти), за виключенням підакцизних товарів, встановлюються повні ставки ввізного (імпортного) мита, які визначаються у подвійному розмірі до розміру пільгових ставок ввізного (імпортного) мита, визначених Митним тарифом України.
На товари третьої - двадцять четвертої груп Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності, а також на підакцизні товари встановлюються повні ставки ввізного (імпортного) мита, які визначаються на рівні пільгових ставок.
При ввезенні сільськогосподарських товарів, які відносяться до першої - двадцять четвертої груп Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності, встановленні Митним тарифом України, не дозволяється відстрочення сплати мита та податку на додану вартість, а також звільнення від сплати ввізного (імпортного) мита фізичних або юридичних осіб, які мають пільги зі сплати ввізного мита згідно з іншими законодавчими актами України. 
Законом запроваджуються сезонні ставки ввізного мита, які встановлюються щорічно у подвійному розмірі до розміру пільгових ставок ввізного мита на визначену сільськогосподарську продукцію. До такої продукції, зокрема, відноситься картопля, томати, виноград, пшениця, насіння соняшнику. При цьому Кабінет Міністрів України встановлює терміни дії сезонних мит на таку сільськогосподарську продукцію.
Сільськогосподарська продукція, яка ввозиться на митну територію України, підлягає обов'язковій сертифікації, санітарно-епідеміологічному, радіологічному контролю. В разі ввезення товарів першої та другої груп Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності така продукція підлягає і ветеринарному контролю. При цьому іноземні сертифікати беруться до уваги виключно у випадках, коли взаємне визнання таких сертифікатів передбачено нормами відповідних міжнародних договорів.
Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору