Закон України

“Про спеціальну економічну зону “Яворів”

Дата набуття чинності:
17 лютого 1999 року

Цей Закон визначає порядок створення, ліквідації та особливості механізму функціонування спеціальної економічної зони “Яворів”. Спеціальна економічна зона “Яворів” (далі - СЕЗ “Яворів”) створюється на період до 1 січня 2020 року в адміністративно-територіальних межах Яворівського району Львівської області, за винятком територій військового полігону та військових частин. СЕЗ “Яворів” поєднує в собі функції комплексної виробничої зони, вільної митної зони та технологічного парку.

На території СЕЗ "Яворів" установлюється та діє спеціальний правовий режим економічної діяльності, визначений Законом України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних  зон", з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

Законом визначені органи управління СЕЗ “Яворів”: Яворівські районна рада, Яворівські районна державна адміністрація, орган господарського розвитку і управління СЕЗ “Яворів”.

Суб'єктами СЕЗ "Яворів" визначені суб'єкти підприємницької діяльності, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, які розташовані та реалізують на території СЕЗ "Яворів" інвестиційні проекти кошторисною вартістю, еквівалентною не менше 500 тисяч доларів США (крім проектів технологічного парку), затверджені Яворівською районною державною адміністрацією та зареєстровані органом господарського розвитку і управління СЕЗ "Яворів" як суб'єкти СЕЗ "Яворів".

Спеціальний правовий режим підприємницької діяльності, встановлений у СЕЗ "Яворів", поширюється на суб'єкти СЕЗ "Яворів" виключно при здійсненні ними підприємницької діяльності на території СЕЗ "Яворів".

На території СЕЗ "Яворів" у районі пункту пропуску через державний кордон України "Краковець" створюється автопорт "Краковець". На території автопорту "Краковець" запроваджується спеціальний митний режим. Цей митний режим полягає у запровадженні спеціальних норм щодо порядку ввезення та вивезення товарів з території автопорту “Краковець”, а також щодо справляння митних платежів при перетині товарами меж автопорту “Краковець”. Законом передбачено, що до митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України з території автопорту "Краковець" та попередньо були ввезені з-за меж митної території України на територію автопорту "Краковець",  не включається вартість послуг щодо зберігання цих товарів, їх дороблення, сортування, пакетування, здійснюваних на території автопорту "Краковець". Ці ж  самі операції не підлягають оподаткуванню податком на додану вартість.

Закон передбачає надання суб'єктам СЕЗ “Яворів” пільг з ввізного мита, податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств, земельного податку, зборів до державних цільових фондів.

Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору