Закон України

“Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо особливостей провадження у справах про видворення іноземців та осіб без громадянства”

Дата набуття чинності:
15 жовтня 2011 року

Закон доповнює Кодекс адміністративного судочинства України новою статтею 183-5. Цією новою статтею визначаються особливості провадження у справах за адміністративними позовами з приводу видворення іноземців та осіб без громадянства.

Відповідно до Закону позовні заяви іноземців та осіб без громадянства щодо оскарження рішень про їх видворення, а також позовні заяви органів внутрішніх справ, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства і затримання їх у зв'язку з таким видворенням подаються до окружного адміністративного суду за місцезнаходженням відповідного органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України.

Вищезазначені адміністративні справи вирішуються судом у місячний строк з дня надходження позовної заяви, крім справ про затримання з метою забезпечення можливості подальшого видворення, які розглядаються невідкладно.

Адміністративні справи за адміністративними позовами з приводу видворення іноземців та осіб без громадянства розглядаються судом за обов'язкової участі сторін.

Судові рішення у справах за адміністративними позовами з приводу видворення іноземців та осіб без громадянства у частині затримання іноземців та осіб без громадянства підлягають негайному виконанню. Аналогічні зміни Закон вносить також і до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Копії судового рішення невідкладно видаються особам, які брали участь у справі.

Судові рішення у визначених адміністративних справах можуть бути оскаржені в апеляційному порядку в п'ятиденний строк з дня їх проголошення. Суд апеляційної інстанції розглядає справу протягом п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги.

Судові рішення у вищезазначених адміністративних справах набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а в разі їх оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Судові рішення (постанови, ухвали) першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку та судові рішення апеляційної інстанції, прийняті за результатами розгляду апеляційної скарги, можуть бути оскаржені в касаційному порядку.

Позовні заяви та апеляційні і касаційні скарги у справах за адміністративними позовами з приводу видворення іноземців та осіб без громадянства подаються до адміністративного суду без сплати судового збору.

Прикінцевими положеннями Закону передбачено, що адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги в передбачених Законом справах, подані до відповідних адміністративних судів і провадження в яких було відкрите до дня набрання чинності Законом, розглядаються такими судами в порядку, що діяв до дня набрання чинності Законом.
Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору