Закон України

“Про племінну справу у тваринництві”

Дата набуття чинності:
11 січня 1994 року

Закон “Про племінну справу у тваринництві” регулює відносини в галузі племінної справи у тваринництві. Він визначає права та обов'язки власників і споживачів племінних (генетичних) ресурсів, встановлює вимоги до якості та порядку використання цих ресурсів. Встановлюється Законом також система селекції та основи державного контролю за дотриманням законодавства про племінну справу у тваринництві, порядок фінансування племінної справи у тваринництві.

Об'єктами племінної справи у тваринництві є велика рогата худоба, свині, вівці, кози, коні, птиця, риба, бджоли, шовкопряди, хутрові звірі, яких розводять з метою одержання від них певної продукції (надалі - тварини).

Суб'єктами племінної справи у тваринництві є:
власники племінних (генетичних) ресурсів;
підприємства (об'єднання) з племінної справи, селекційні, селекційно-технологічні та селекційно-гібридні центри, іподроми, станції оцінки племінних тварин;
підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, та фізичні особи-підприємці, які надають відповідні послуги та беруть участь у створенні та використанні племінних (генетичних) ресурсів;
власники неплемінних тварин - споживачі племінних (генетичних) ресурсів та замовники послуг з племінної справи у тваринництві.

Законом встановлено, що господарська діяльність у племінній справі в тваринництві підлягає ліцензуванню, якщо вона пов'язана з:
виробництвом, зберіганням і реалізацією племінних (генетичних) ресурсів;
проведенням генетичної експертизи походження та аномалій тварин.

Державній реєстрації підлягають:
племінні тварини, шляхом внесення відповідних даних до державних книг племінних книг;
племінні стада - до Державного племінного реєстру.

Документальним підтвердженням якості племінних тварин, сперми, ембріонів, яйцеклітин є племінні свідоцтва (сертифікати). Останні є основою для визначення цінності племінних (генетичних) ресурсів і гарантує ефективність їх використання.

Система державної племінної служби складається з:
Головної державної племінної інспекції (Головдержплемінспекція) - це спеціально уповноважений орган у галузі племінної справи у тваринництві;
державних племінних інспекцій Автономної Республіки Крим, областей та районів.

Закон визначає повноваження цих інспекцій, права і обов'язки державних інспекторів з племінної справи у тваринництві. Одночасно, встановлюється перелік порушень законодавства про племінну справу у тваринництві, за які встановлюється відповідальність.
Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору