Закон України

„Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України”

Дата набуття чинності:
6 квітня 2006 року

Закон вносить зміни до Цивільного процесуального кодексу України.
Згідно норм Закону у разі відсутності у сторони чи третьої особи, визнаної недієздатною або обмеженою у цивільній дієздатності, законного представника суд за поданням органу опіки та піклування ухвалою призначає опікуна або піклувальника і залучає їх до участі у справі як законних представників.

Закон зазначає, якщо при розгляді справи буде встановлено, що малолітня чи неповнолітня особа, позбавлена батьківського піклування, не має законного представника, суд ухвалою встановлює над нею відповідно опіку чи піклування за поданням органу опіки та піклування, призначає опікуна або піклувальника та залучає їх до участі у справі як законних представників.

У разі якщо законний представник не має права вести справу в суді з підстав, встановлених законом, суд за поданням органу опіки та піклування замінює законного представника.

Закон передбачає, що коли суд ухвалює рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною, то він встановлює над такою особою відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.

Суд за заявою особи, над якою встановлено піклування, може звільнити піклувальника від його повноважень і призначити за поданням органу опіки та піклування іншого піклувальника. Про призначення  іншого піклувальника суд постановляє ухвалу.
Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору