Закон України

„Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки про передачу відповідальності за забезпечення обслуговування повітряного руху та про експлуатацію міжнародного аеропорту Ужгород

Дата набуття чинності:
28 лютого 2006 року

Законом ратифікується Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки про передачу відповідальності за забезпечення обслуговування повітряного руху та про експлуатацію міжнародного аеропорту Ужгород. Угода була підписана 12 лютого 2004 року в м. Братиславі.

Кабінет Міністрів України та Уряд Словацької Республіки уклали дану Угоду з метою подальшого поглиблення співробітництва в галузі цивільної авіації, а також підвищення безпеки польотів цивільних повітряних суден

Словацька Сторона надає Українській Стороні право на тимчасове розміщення необхідних радіотехнічних і світлосигнальних засобів на земельних ділянках, що знаходяться на території Словацької Республіки. Для забезпечення безпеки польотів у районі аеродрому Ужгород, Словацька Сторона надає Українській Стороні необхідну інформацію про перешкоди і підстильну поверхню для розрахунку поверхонь обліку перешкод, а також про критичні зони радіотехнічних засобів відповідно до стандартів та рекомендованої практики Міжнародної організації цивільної авіації та законодавства Словацької Республіки.

Дозвіл на використання частини повітряного простору Словацької Республіки не поширюється на польоти державних повітряних суден

Словацька Сторона передає Українській Стороні відповідальність за забезпечення ОПР повітряних суден, які здійснюють зліт і посадку у міжнародному аеропорту Ужгород, використовуючи повітряний простір Словацької Республіки

З Української Сторони обслуговування повітряного руху забезпечує Державне підприємство обслуговування повітряного руху України зі Словацької Сторони - Державне підприємство аеронавігаційного обслуговування Словацької Республіки. Прямий телефонний зв'язок між відповідними диспетчерськими пунктами забезпечується за рахунок Украероруху.

Українська Сторона у тримісячний термін з дати набуття чинності цієї Угоди забезпечує укладання договорів майнового найму між українськими юридичними суб'єктами, що мають або експлуатують технічні засоби, розміщені на території Словацької Республіки, і власниками або користувачами земельних ділянок, на яких знаходяться технічні засоби.

Технічні засоби, розміщені Украерорухом на території Словацької Республіки, є власністю України. Після припинення дії цієї Угоди вказані технічні засоби демонтуються Украерорухом і вивозяться з території Словацької Республіки. Розміщення, будівництво, монтаж, експлуатація, ремонт, технічне обслуговування, заміна, демонтаж технічних засобів Украерорух здійснює своїми силами та за свій рахунок. Електроживлення і телекомунікації підводяться до технічних засобів за рахунок Украероруху.

Для виконання робіт, передбачених цією Угодою, український персонал має право перетинати державний кордон України і Словацької Республіки через контрольно-пропускний пункт Виснє Немецке - Ужгород за дійсним паспортом громадянина України для виїзду за кордон. Зазначеному персоналу дозволяється перебувати на території Словацької Республіки без візи на період знаходження в зоні розміщення технічних засобів для виконання робіт, передбачених цією Угодою.

Українська Сторона зобов'язується відшкодувати Словацькій Стороні збитки, що виникають унаслідок порушення вимог екологічної безпеки під час експлуатації технічних засобів на території Словацької Республіки.

Зміни та доповнення до цієї Угоди і Додатків до неї оформлюються письмово відповідним протоколом, який є її невід'ємною частиною.

Угода та будь-які зміни до неї будуть зареєстровані в Міжнародній організації цивільної авіації.

Угода набуває чинності на шістдесятий (60) день з дати отримання останнього письмового повідомлення Договірної Сторони про виконання нею всіх внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття Угодою чинності.

Строк дії Угоди - 10 років. Кожна Договірна Сторона може у будь-який час повідомити іншу Договірну Сторону про своє рішення припинити дію цієї Угоди. У цьому випадку Угода втрачає чинність через 12 місяців з дати отримання відповідного повідомлення іншою Договірною Стороною.

Невід’ємними частинами Угоди є два Додатки до неї:
- Додаток 1 „План розташування технічних засобів на місцевості та дані про земельні ділянки”
- Додаток 2 „Перелік і характеристики технічних засобів”
Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору