Закон України

Про доступ до судових рішень

Дата набуття чинності
1 червня 2006 року

Цей Закон визначає порядок доступу до судових рішень (рішень, судових наказів, постанов, вироків, ухвал), ухвалених судами загальної юрисдикції, та ведення Єдиного державного реєстру судових рішень.

Кожному надається право на доступ до судових рішень шляхом:
офіційного оприлюднення судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади України;
опублікування рішень в друкованих виданнях;
поширення рішень в електронній формі.

Всі рішення судів загальної юрисдикції включаються до Єдиного державного реєстру судових рішень. Цей Реєстр веде Державна судова адміністрація України і розміщує його на офіційному веб-порталі судової влади України. Перегляд судових рішень, внесених до Реєстру, є відкритим безоплатним і може здійснюватися цілодобово.

Доступ до судових рішень, які внесені до Реєстру дозволяє здійснювати:
пошук;
перегляд;
копіювання;
роздрукування судових рішень або їх частин.

Судові рішення, які внесені до Реєстру, можуть бути офіційно опубліковані у друкованих виданнях. В цьому випадку судове рішення повинно бути посвідчено Державною судовою адміністрацією України на відповідність оригіналам або електронним копіям судових рішень, внесених до Реєстру.

При здійсненні судочинства може використовувати лише текст судового рішення, який опубліковано офіційно або внесено до Реєстру.

Кожен має право повністю або частково відтворювати судові рішення, що проголошені судом прилюдно, у будь-який спосіб. Будь-яке редагування тексту судового рішення не повинно спотворювати його зміст.

Закон встановлює обмеження на розголошення у текстах судових рішень відомостей, які дають можливість ідентифікувати фізичну особу. Зокрема:
імена фізичних осіб (окрім прізвища та ініціалів судді, інших службових осіб, які виконуючи свої повноваження беруть участь у справі);

адреси місця проживання фізичних осіб, номери телефонів, адреси електронної пошти, ідентифікаційні номери (коди);

реєстраційні номери транспортних засобів.

Якщо судове рішення стосується прав, свобод, інтересів чи обов'язків особи, але вона не б брала участі у справі, то вона може звернутися до відповідного суду з письмовою заявою про:
надання можливості ознайомитися із судовим рішенням;

надання можливості виготовити в приміщенні суду копії судового рішення за допомогою власних технічних засобів;

виготовлення копії судового рішення апаратом суду. При цьому копія судового рішення видається за плату в розмірі, який встановлюється Кабінетом Міністрів України.


Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору