Закон України

“Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”

Дата набуття чинності:
20 березня 2002 року.

Закон прийнятий з метою посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порушеннями вимог чинного законодавства з цих питань, створення ефективної системи ліцензування, контролю за виробництвом та обігом на території України спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Законом встановлені мінімальні вимоги до розміру торговельної площі, на якій може провадитись торгівля алкогольними напоями. Розмір таких торговельних приміщень повинен бути не менше 20 кв. м. При цьому для продажу тютюнових виробів обмежень не має.

Законом передбачається встановлення мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на коньяк, алкогольні напої, виготовлені за коньячною технологією, горілку та лікеро-горілчані вироби. Оптові та роздрібні ціни на зазначену продукцію не можуть бути нижчими встановлених мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін.

Визначення розміру мінімальних цін здійснюється виходячи з найнижчої оптової ціни на вітчизняну або контрактної вартості на імпортну продукцію з урахуванням податків і зборів та вартості тари. Мінімальні роздрібні ціни на зазначені алкогольні вироби визначаються виходячи з мінімальних оптово-відпускних цін та торгівельної надбавки.

Продаж алкогольних напоїв за цінами нижчими від встановлених мінімальних цін передбачає накладення штрафу у розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1000 гривень.

Законом передбачено створення Єдиного державного реєстру місць зберігання спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, який ведеться органами державної податкової служби. Спирт, алкогольні напої та тютюнові вироби повинні зберігатись виключно у зареєстрованих місцям зберігання, що віднесенні до Єдиного реєстру.

Також передбачено створення Єдиного державного реєстру виробників спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Виробництво тютюнових виробів з давальницької сировини в Україні та вивезення за межі митної території України давальницької сировини для виробництва тютюнових виробів забороняється Законом. Такі обмеження діють тільки через 18 місяців після набрання чинності цим Законом.

Виробництво парфумерно-косметичної продукції здійснюється виключно з використанням спирту етилового ректифікованого денатурованого.

Протягом 18 місяців з дня набрання чинності Законом встановленні максимально допустимі рівні вмісту смол та нікотину в сигаретах, які виробляються або реалізуються в Україні. Такі норми становлять:
- для сигарет з фільтром - смол 15 мг, нікотину 1,3 мг у димі однієї сигарети
- для сигарет без фільтру - смол 22 мг, нікотину 1,5 мг у димі однієї сигарети
Законом встановлена відповідальність за порушення його норм.

Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору