Закон України

“Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”

Дата набуття чинності:
3 березня 1993 року

Закон був викладений у новій редакції 23 березня 2000 року.

Цей Закон визначає загальні засади створення організаційних, соціально-економічних, політико-правових умов соціального становлення та розвитку молодих громадян України в інтересах особистості, суспільства та держави, основні напрями реалізації державної молодіжної політики в Україні щодо соціального становлення та розвитку молоді.

Відповідно до Закону молодь - це громадяни України віком від 14 до 35 років. Молода сім'я - це подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років, або неповна сім'я, в якій мати (батько) віком до 35 років.

Стаття 4 Закону визначає компетенцію органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у сфері соціального становлення та розвитку молоді.

Фінансування заходів щодо соціального становлення та розвитку молоді здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством. 

Держава забезпечує працездатній молоді надання першого робочого місця на строк не менше двох років після закінчення або припинення навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, завершення професійної підготовки і перепідготовки. Квота робочих місць для працевлаштування молоді визначається місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування. У разі відмови в прийомі на роботу молодих громадян у межах встановленої квоти з підприємств, установ та організацій стягується штраф у п'ятдесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожну таку відмову.

Згідно ст. 8 Закону держава сприяє створенню молодіжних бізнес-центрів, бізнес-інкубаторів для реалізації програми підготовки молоді до підприємницької діяльності, надання інформаційних та консультативних послуг.

Молоді сім'ї та молоді громадяни можуть одержувати за рахунок бюджетних коштів пільгові довгострокові державні кредити на будівництво і придбання жилих будинків і квартир. Такі кредити надаються за рахунок бюджетних коштів.

Також Законом передбачені гарантії щодо:
  • освіти, культурного розвитку молоді;
  • охорони здоров'я молоді;
  • правового захисту молоді;
  • правового статусу молодіжних громадських організацій.
 


Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору