Закон України

„Про ратифікацію Європейської угоди про правила, що регулюють пересування осіб між державами - членами Ради Європи

Дата набуття чинності:
5 листопада 2005 року

Законом ратифікується Європейська угоду про правила, що регулюють пересування осіб між державами - членами Ради Європи. Угоду було укладену 13 грудня 1957 року у м. Парижі і підписано від імені України 18 лютого 2004 року.

Ратифікація Європейської угоди про правила, що регулюють пересування осіб між державами - членами Ради Європи було ратифікована з наступними застереженнями:
- чинність Угоди розповсюджується на всю територію, де Україна поширює свою юрисдикцію відповідно до свого національного законодавства;
- Україна призупинить застосовування цієї Угоди по відношенню до тих Сторін Угоди, які заявлять про призупинення виконання її положень.

Дана Угода була укладена Урядами країн з метою сприяння поїздкам осіб між своїми країнами.

Громадяни Договірних Сторін, незалежно від країни їхнього проживання, можуть в'їжджати на територію іншої Сторони або залишати її  через будь-які кордони по пред'явленню документа. Вищезазначена спрощена процедура застосовується лише до поїздок, тривалість яких не перевищує тримісячного терміну.

Дійсні паспорти та візи вимагатися тільки для поїздок:
- тривалість яких перевищує тримісячний термін;
- в'їзд на територію іншої Сторони здійснюється з метою прибуткової діяльності.

Спрощений в’їзд особи на територію Договірної Сторони  дозволяється навіть у випадку, коли його громадянство є спірним.

Кожна Договірна Сторона зберігає за собою право заборонити в'їзд або перебування на своїй території громадян іншої Сторони, яких вона вважає небажаними.

Положення Угоди не впливають на закони й нормативні акти, які регулюють поїздки іноземців на територію будь-якої Договірної Сторони. Угода не впливає на положення внутрішнього законодавства і двосторонніх чи багатосторонніх договорів, конвенцій або угод, які вже набули чинності або можуть в майбутньому набути чинності, згідно з якими до громадян інших Договірних Сторін застосовуються більш сприятливі умови відносно перетину кордонів.

Угода набуває чинності першого дня місяця, який наступає після дати, коли три члени Ради, підписали її або ратифікували без застережень. Ратифікаційні грамоти передаються на зберігання Генеральному Секретарю Ради Європи.

Будь-яка Договірна Сторона може припинити застосування цієї Угоди, направивши за три місяці до цієї дати відповідне повідомлення Генеральному Секретарю Ради Європи. Після набуття чинності Угодою, Комітет Міністрів Ради Європи може запросити будь-яку Державу, яка не є членом Ради Європи, приєднатися до цієї Угоди. Таке приєднання набуває чинності першого дня місяця, який наступає після дати передачі на зберігання Генеральному Секретарю Ради Європи документа про приєднання.

Будь-яка Договірна Сторона може припинити застосування цієї Угоди, направивши за три місяці до цього відповідне повідомлення Генеральному Секретарю Ради Європи.

В додатку до Угоди, Договірні Сторони зазначають особистий перелік документів, наявність яких у особи, надаватиме їй право на спрощений в’їзд на території даної Держави.

Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору