Закон України

“Про внесення зміни до статті 47 Регламенту Верховної Ради України”

Дата набуття чинності:
3 березня 2013 року

Регламент Верховної Ради України (надалі - Регламент) був затверджений Законом України “Про Регламент Верховної Ради України” № 1861-VI від 10 лютого 2010 року.

Регламент встановлює порядок підготовки і проведення сесій Верховної Ради України, її засідань, формування державних органів, визначає законодавчу процедуру, процедуру розгляду інших питань, віднесених до її повноважень, та порядок здійснення контрольних функцій Верховної Ради України (частина 2 статті 1 Регламенту).

Порядок прийняття рішень Верховною Радою України встановлений статтею 47 Регламенту.

Закон викладає частину 3 статті 47 Регламенту у новій редакції. Відповідно до цієї нової редакції голосування здійснюється народним депутатом особисто за допомогою електронної системи шляхом голосування “за”, “проти” або “утримався” в залі засідань Верховної Ради або у визначеному для таємного голосування місці біля залу для пленарних засідань. У разі виявлення на пленарному засіданні народним депутатом факту порушення вимог щодо особистого голосування шляхом голосування за іншого народного депутата розгляд питання порядку денного на його вимогу зупиняється. Головуючий на пленарному засіданні встановлює присутність відповідного народного депутата у залі засідань Верховної Ради, а у разі його відсутності доручає Лічильній комісії вилучити картку такого народного депутата та передати її головуючому на пленарному засіданні і проводить повторне голосування щодо пропозиції, яка ставилася на голосування останньою (раніше - голосування здійснюється народними депутатами особисто за допомогою електронної системи в залі засідань Верховної Ради в такий спосіб, що унеможливлює голосування замість народного депутата іншою особою або у визначеному для таємного голосування місці біля залу для пленарних засідань).

Закон спрямований на законодавче забезпечення реалізації положень статті 84 Конституції України, згідно якої голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюється народним депутатом України особисто.

Особисте голосування народного депутата України на засіданнях Верховної Ради України означає його безпосереднє волевиявлення незалежно від способу голосування. В Конституції України відсутні положення, які надавали б право народному депутату України голосувати за іншого народного депутата України на засіданнях Верховної Ради України. Таке право суперечило б природі представницького мандата народного депутата України, закріпленого в Конституції України (Рішення Конституційного Суду України № 11-рп/98 від 7 липня 1998 року).
Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору