Закон України

„Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Сирійської Арабської Республіки про міжнародні автомобільні перевезення пасажирів і вантажів”

Дата набуття чинності
11 жовтня 2005 року

Цей Закон ратифікує Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Сирійської Арабської Республіки про міжнародні автомобільні перевезення пасажирів і вантажів (далі - Угода). Ця Угода була підписана 8 червня 2004 року у м. Дамаск.

Метою прийняття цієї Угоди є розвиток економічних та торговельних відносин між Україною та Сірійською Арабською Республікою, а також полегшення перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Угода поширюватиметься на міжнародні перевезення пасажирів і вантажів через ці країни, до третіх країн автотранспортними засобами, які зареєстровано в одній із Договірних Сторін. Також ця Угода поширюється на проїзд порожніх автотранспортних засобів, що повязані з вищезгаданими перевезеннями.

Угода встановлює, що всі пасажирські перевезення, які виконуються пасажирськими транспортними засобами виконуються на основі дозволів. Дозволи видаються на регулярні або на нерегулярні перевезення. Договірна Сторона видає дозвіл на ту частину маршруту, яка проходить через її територію. Оригінал дозволу повинен бути у водія транспортного засобу.

Дозвіл не потрібен для нерегулярного перевезення пасажирів пасажирськими транспортними засобами у випадках, коли група пасажирів того самого складу перевозиться тим самим пасажирським транспортним засобом протягом всієї поїздки. В такому випадку водій повинен мати список пасажирів. Також дозвіл не потрібен при заміні несправного пасажирського транспортного засобу іншим.

Перевезення вантажів здійснюватиметься вантажними транспортними засобами на основі дозволів. Оригінал дозволу повинен бути у водія транспортного засобу.

Угода встановлює, що дозвіл не потрібен для перевезення таких вантажів, як:
експонатів, обладнання і матеріалів, призначених для ярмарок і виставок;
транспортних засобів, тварин, а також різноманітного інвентарю і майна, призначених для проведення спортивних заходів;
театральних декорацій і реквізиту, музичних інструментів, обладнання і приладдя для кінозйомок, радіо - і телевізійних передач;
пошти;
гуманітарної допомоги при стихійних лихах;
Також дозвіл не потрібен для проїзду автомобілів технічної допомоги.

Кожна Договірна Сторона не застосовує до транспортних засобів, зареєстрованих на території іншої Договірної Сторони, більш жорсткі вимоги щодо їх ваги і габаритів, ніж ті, що застосовуються до транспортних засобів, зареєстрованих на своїй власній території.

Пасажирські і вантажні транспортні засоби, які зареєстровані на території однієї з Договірних Сторін і тимчасово в'їжджають на територію іншої Договірної Сторони звільняються від всіх податків, мита і інших зборів, пов'язаних з володінням або використанням транспортних засобів на цій території.

Звільнення не поширюватимуться на дорожні збори, податки на додану вартість, митні та акцизні збори на паливо, що використовується транспортними засобами. Невикористані запасні частини підлягають зворотному вивезенню, а замінені запасні частини - вивозяться з країни, або знищуються.

Для регулювання питань, які виникають при застосуванні Угоди утворюється Змішана комісія з представників компетентних органів. Компетентними органами, відповідальними за застосування цієї Угоди є:
з боку України - Міністерство транспорту;
з боку Сирійської Арабської Республіки - Міністерство транспорту.

При порушенні перевізниками або водіями положень цієї Угоди, правил автомобільних перевезень, або правил дорожнього руху, що діють на території іншої держави, компетентний орган країни реєстрації автомобіля може вжити такі заходи до порушника:
попередження;
позбавлення права на виконання перевезень на територію країни тієї Договірної Сторони, де сталося порушення.

Ця Угода є безстроковою, але Сторона Угоди може у будь-який час припинити її дію. В такому випадку Угода припинить свою дію через 6 місяців з дня отримання Стороною такого повідомлення по дипломатичним каналам.


Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору