Закон України

„Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів

Дата набуття чинності:
28 липня 2005 року

Метою Закону є врегулювання ввезення на митну територію України та проведення першої реєстрації ввезених або виготовлених в Україні транспортних засобів.

Пропуск на митну територію України з метою вільного обігу (у тому числі з метою розкомплектування на запасні частини), допускається за умови, що на момент переміщення через митний кордон України пройшло не більше 8 років з дати їх виготовлення. Дана норма втрачає чинність через п'ять років з дня вступу України до Світової організації торгівлі. Положення про неможливість ввезення на митну територію України транспортного засобу з строком випуску більшим за 8 років не поширюється на транспортні засоби, які ввозяться на митну територію України тимчасово, з метою транзиту та при переселенні громадян на постійне місце проживання до України.

На митну територію України з метою вільного обігу пропускаються транспортні засоби, за умови, що на момент переміщення через митний кордон України пройшло не більше 8 років з дати їх виготовлення. До числа таких транспортних засобів віднесено:
- тракторів колісних для перевезення напівпричепів (сідельних тягачів);
- автобуси;
- легкові та вантажні автомобілі;
- автомобілі спеціального призначення;
- шасі з встановленими двигунами - коди товарних позицій згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності 8701 20, 8702 - 8705 та 8706 (шасі з встановленими двигунами тільки для автомобілів товарних позицій 8701 20 та 8702 - 8705).

Транспортні засоби пропускаються на митну територію України за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня "ЄВРО-2" згідно з технічними регламентами та національними стандартами (щонайменше за умови відповідності вимогам рівня "В" ДСТУ UN/ECE R 49-02А,В:2002 або "B","C","D" ДСТУ UN/ECE R 83-03:2002, які застосовують залежно від особливостей конструкції транспортних засобів):
- для тракторів колісних для перевезення напівпричепів (сідельних тягачів), автобусів та легкових автомобілів - коди товарних позицій 8701 20, 8702 та 8703 - з 1 січня 2006 року. Цю норму не поширюють до 1 липня 2006 року на зазначені транспортні засоби, переміщені на митну територію України або виготовлені в Україні до 31 грудня 2005 року включно, та транспортні засоби, на які до 31 грудня 2005 року включно видано сертифікати відповідності;
- для вантажних автомобілів та автомобілів спеціального призначення - коди товарних позицій 8704 та 8705 - з 1 січня 2007 року. 

Документом, що засвідчує відповідність транспортних засобів вимогам технічних регламентів та національних стандартів, є сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності, виданий згідно із законодавством України.


Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору