Закон України

“Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування”

Дата набуття чинності:
18 листопада 1994 року

Закон України “Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” посилює державний контроль за забудовою територій, розміщенням і будівництвом об'єктів архітектури. Він дозволяє контролювати додержанням суб'єктами архітектурної діяльності містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, а також здійснювати державою захист прав споживачів будівельної продукції.

Встановлюється перелік порушень, за які підприємства, установи та організації будуть платити штраф. Зокрема, встановлюється відповідальність за:
виробництво, реалізацію або застосування в будівництві будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, які не відповідають державним стандартам, нормам і правилам або проектним рішенням, а так само підлягають обов'язковій сертифікації, але не пройшли її;
експлуатацію або використання будинків чи споруд після закінчення будівництва без прийняття їх державними приймальними (технічними) комісіями.

Справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються:
Державною архітектурно-будівельною інспекцією України;
інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, областях, районах, містах Києві та Севастополі, містах обласного значення (далі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю).

Закон визначає права посадових осіб інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю. При вчиненні правопорушення у сфері містобудування, ці посадові особи накладають штраф на підприємство, шляхом винесення відповідної постанови. Штраф повинен бути сплачений підприємством у 15-ти денний строк з дня його накладення. При несплаті штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку. І сплата штрафу не звільняє підприємство від усунення допущених порушень та відшкодування збитків.

Постанова про накладення штрафу за порушення у сфері містобудування може бути оскаржено до господарського суду.
Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору