Закон України

Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення

Дата набуття чинності:
9 січня 1992 року


Законом України „Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення” визначено порядок правового регулювання діяльності, спрямованої на запобігання поширенню ВІЛ-інфекції в Україні, та відповідні заходи соціального захисту ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.

В Законі зазначається, що державна політика у сфері боротьби із захворюванням на СНІД реалізується шляхом вжиття системи заходів щодо профілактики поширення ВІЛ-інфекції, інформування та навчання населення, спеціальної підготовки медичного персоналу, проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень, розвитку міжнародного співробітництва у цій сфері.

Законом встановлюються, що держава гарантує забезпечення постійного епідеміологічного контролю за поширенням ВІЛ-інфекції на території України, доступність, якість та ефективність медичного огляду з метою виявлення ВІЛ-інфекції, регулярне та повне інформування населення про причини зараження, шляхи передачі ВІЛ-інфекції, засоби профілактики зараження цією хворобою та її поширенню, забезпечення запобігання поширенню ВІЛ-інфекції серед осіб, які вживають наркотичні засоби шляхом ін'єкції, зокрема створенням умов для заміни використаних ін'єкційних голок і шприців на стерильні та інше.

В Законі закріплено, що кожний має право на безоплатний медичний огляд з метою виявлення зараження вірусом імунодефіциту людини, а також одержання офіційного висновку про результати такого медичного огляду та кваліфікованих рекомендацій щодо запобігання розповсюдженню ВІЛ-інфекції. Відомості про результати медичного огляду, наявність чи відсутність ВІЛ-інфекції в особи, яка пройшла медичний огляд, є конфіденційними та становлять лікарську таємницю. Передача таких відомостей дозволяється тільки особі, якої вони стосуються, а у випадках, передбачених законами України, також законним представникам цієї особи, закладам охорони здоров'я, органам прокуратури, слідства, дізнання та суду. Крім того, встановлюється обов'язковість обліку осіб, у яких за результатами медичного огляду виявлено ВІЛ-інфекція, ведення якого покладається на державні та комунальні заклади охорони здоров'я.

Закон зобов'язує осіб, якім повідомлено про виявлення в них ВІЛ-інфекції, засвідчити факт одержання такої інформації, а також те, що він попереджений про кримінальну відповідальність за завідоме поставлення в небезпеку зараження ВІЛ- інфекцією, своїм підписом.

Згідно Закону медичні працівники, зайняті у сфері профілактики та лікування ВІЛ- інфекції та СНІДу підлягають обов'язковому страхуванню за рахунок власника закладу охорони здоров'я на випадок інфікування вірусом імунодефіциту людини при виконанні ними службових обов'язків, а також на випадок настання у зв'язку з цим інвалідності або смерті.

Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору