Закон України

"Про ратифікацію Угоди між Україною та Австралією про направлення Австралійського персоналу до України у зв'язку з падінням літака "Malaysia Airlines" рейсу MH17"

Дата набуття чинності:
12 серпня 2014 року

Угода між Україною та Австралією про направлення Австралійського персоналу до України у зв'язку з падінням літака "Malaysia Airlines" рейсу MH17 (надалі - Угода) була підписана 24 липня 2014 року у Києві.

Конституцією України (пункт 32 статті 85) визначено, що Верховна Рада України надає згоду на обов’язковість міжнародних договорів України. І відповідно до статті 9 Закону України “Про міжнародні договори України” Угода підлягає ратифікації.

Закон ратифікує Угоду.

Пунктом 1 Угоди встановлено наступне:
  • Австралія може направити поліцейський, військовий і цивільний персонал (надалі – Австралійський персонал) та пов’язані з ними активи до України у зв’язку з падінням літака "Malaysian Airlines" рейсу MH17;
  • Австралійський персонал включатиме не більше, ніж 250 озброєних осіб;
  • Австралійський персонал може надавати допомогу в пошуку і збиранні решток та проведенні розслідування авіакатастрофи і кримінального розслідування (що може включати забезпечення безпеки) й здійснювати інші види діяльності, які можуть бути спільно визначені Учасниками (надалі – Діяльність). Австралійський персонал матиме свободу пересування на території України для переміщення до місцевостей, пов’язаних з проведенням розслідування авіакатастрофи. Австралійський персонал запитуватиме згоду України для будь-якого переміщення до місцевостей, не пов’язаних з проведенням розслідування авіакатастрофи. Австралійський персонал координуватиме своє переміщення через зони бойових дій з відповідними органами влади України;
  • Австралійський персонал залишатиметься під австралійським національним командуванням. За умови дотримання національного законодавства Австралії та зобов’язань Австралії за міжнародним правом Австралійський персонал дотримуватиметься законодавства України й утримуватиметься від будь-яких дій, несумісних з виконаннями ними своїх обов’язків;
  • Австралійський персонал координуватиме свою діяльність зі спеціальною моніторинговою місією Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні для цілей Діяльності;
  • розміщення Австралійського персоналу триватиме стільки, скільки буде необхідно для закінчення Діяльності, якщо Учасники не визначать інше.

Австралійський персонал користуватиметься правом в’їзду до України та виїзду з України без затримок і безперешкодно. В’їзд до України, виїзд з неї та переміщення територією України здійснюватиметься на підставі паспортних документів, без вимоги оформлення віз. Зброя, обладнання, транспортні засоби, паливно-мастильні матеріали, матеріальні засоби та інші товари для використання Австралійським персоналом можуть бути ввезені на територію України на умовах тимчасового ввезення без сплати податків, мита та зборів (пункт 2 Угоди).

Відповідно до пункту 3 Угоди Австралійському персоналу дозволяється мати і носити зброю, а також застосовувати силу в межах необхідних для досягнення цілей Діяльності, включаючи застосування сили на ураження в порядку самооборони.

Австралія проводитиме розслідування стосовно будь-якої події або інциденту, пов’язаних виключно з австралійськими повітряними суднами, транспортними засобами або морськими суднами. Австралія проводитиме розслідування стосовно будь-якої події або інциденту, пов’язаних з австралійським повітряними суднами, транспортними засобами або морськими суднами та повітряними суднами, транспортними засобами або морськими суднами третіх країн, якщо інше не передбачено законодавством України або міжнародним правом. Учасники проводитимуть спільне розслідування у випадку інциденту, пов’язаного з австралійськими повітряними суднами, транспортними засобами або морськими суднами та українськими повітряними суднами, транспортними засобами або морськими суднами. Стосовно всіх інцидентів, пов’язаних з австралійськими повітряними суднами, транспортними засобами або морськими суднами, Австралійський персонал забезпечить безпеку місця інциденту та забезпечить зберігання всіх уламків та залишків австралійських повітряних суден, транспортних засобів або морських суден (пункт 10 Угоди).

Пунктом 11 Угоди передбачено, що Україна надаватиме Австралійському персоналу будь-яку інформацію, необхідну для реалізації його мандату, та забезпечуватиме Австралійський персонал наявними схемами, картами та іншою інформацією, що можуть бути корисними для сприяння переміщенню Австралійського персоналу на територію України та в її межах, зокрема стосовно місця перебування будь-яких громадян, загроз та перешкод.

Закон спрямований на законодавче сприяння розслідуванню падіння літака "Malaysia Airlines" рейсу MH17.
Увага! Інформація застаріла через те, що цей розділ тимчасово не оновлюється!


вгору