Документ 2306-VIII, чинний, поточна редакція — Прийняття від 28.02.2018

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку виїзду дитини за межі України

Верховна Рада України постановляє:

1. Прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України  щодо порядку виїзду дитини за межі України (реєстр. № 6647), поданий народними депутатами України Палатним А.Л., Величковичем М.Р., Споришем І.Д., Луценко І.С. та іншими, з урахуванням таких пропозицій Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму до розділу I законопроекту:

1) у пункті 1 абзаци шостий - тринадцятий виключити;

2) у пункті 2 абзац п’ятий виключити;

3) пункт 3 викласти в такій редакції:

"3. Доповнити Закон України "Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України" статтею 10-1 "Виїзд з України дітей" такого змісту:

"Стаття 10-1. Виїзд з України дітей

Дитина, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.

Дитина, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України за згодою батьків (інших законних представників), яка надається відповідно до вимог статті 313 Цивільного кодексу України і підлягає нотаріальному посвідченню, та в супроводі батьків (інших законних представників) або одного з них або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

У разі відсутності згоди одного з батьків (інших законних представників) дитини та наявності згоди іншого з батьків (законних представників) дитина має право на виїзд за межі України за рішенням суду, а також в інших випадках, передбачених законом".

2. Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням зауважень і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

Голова Верховної Ради України

А.ПАРУБІЙ

м. Київ
28 лютого 2018 року
№ 2306-VIII
вгору